EN VOGUE
EN VOGUE

23 Nisan 2021

Astroloji Sevenlerin İlgisini Çekebilecek 5 Podcast

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Astoroloji,podcast

Fotoğraf: Giampaolo Sigura

 

Astroloji her zaman çok yüksek sesle dile getirilmeyen ama herkesin içten içe merak ettiği bir konudur. İlk etapta gelecek günlere olan merakın bir yansıması gibi görülse de biraz daha ilgi duymaya başladığınızda kendinizi de tanıma fırsatı bulursunuz. Öncelikli yargılardan biri olarak dünyada "bu kadar insan nasıl 12 burçtan ibaret olabilir" etiketi hala bir duvar oluştursa da aslında içinde çok daha derin, karmaşık ve bağlantılı ağlar barından yıldız haritaları tıpkı herkesin parmak izi gibi birbirinden farklı. Her gezegen konumlandığı eve, sahip olduğu açıya ve taşıdığı anlamlara göre farklılıklar gösteriyor ki bu sadece buz dağının görünen yüzü. Eğer astrolojiye ilginiz varsa derinliği hakkında da belirli bir bakış açısına sahipsinizdir. Özellikle yaşadığımız bu belirsiz süreçle birlikte tetiklenen astrolojik konular hiç şüphesiz eskisinden daha fazla kişiye ulaşarak cevap arayışımıza destek olmaya çalışıyor. Dijital çağın ilerleyişiyle birlikte gerek farklı platformlara yüklenen videolar gerek yeni nesil uygulamalar olsun astroloji hiç olmadığı kadar elimizin altında ve biz keşfettiğimiz her farklı isimle sınır alanlarımızı genişleterek daha çok bilgiye ulaşabiliyoruz. Eğer hem astrolojiyi hem de podcast dinlemeyi seviyorsanız size tavsiye edebileceğimiz 5 hesap ilginizi çekebilir.

 

The Luminares With David Odyssey

Astoroloji,podcast

David Odyssey, pop kültürüyle kozmik olayları eğlenceli bir şekilde harmanlayan oldukça keyifli bir podcast deneyimi sunuyor. Ayrıca her hafta Britney Spears'dan Whoopie Goldberg'e pek çok ünlü isim kendisine eşlik ediyor.

Bu Hayatta Astroloji

Astoroloji,podcast

Bu Hayatta Astroloji, çoğumuzun bir şekilde adına aşina olduğu ve astrolojik danışmanlık konusunda en genç isimlerden biri olan Minerva'ya ait. Yayınlarda her konudan bahsedebileceğini sadece genelde astrolojiye bağlayacağının altını çizen Minerva, hayatın yolculuğunu temel alan oldukça güzel bilgiler veren bir podcast hesabı yaratmış.

 

The Astrology Podcast

astroloji,podcast

Adının sadeliğinden de anlaşılabileceği gibi son derece net bir çizgide ilerleyen ve Chris Brennan tarafından yaratılan The Astrology Podcast, astrolojinin felsefesine ve farklı yorumlamalarına odaklanırken aynı zamanda geçmişine de yöneliyor. Bu yüzden bu hesabı dinlerken her zamankinden daha fazla odaklanmanız gerekebilir.

Evrimsel Astroloji

Astoroloji,podcast

 

Eda Ocak Zakaria tarafından yaratılan hesap mitolojiden masallara kadar uzanan zengin bir içeriğe sahip. Zaten hesaba göz attığınız zaman "Başka Türlüsü Mümkün Zamanlar" ya da "Sançosu Kaçmış Don Kişot" konu başlıkları dikkatinizi hemen çekerek farklı bir dünyaya giriş yapmanızı sağlıyor.

Mistik Galaksi

Astoroloji,podcast

Mistik Galaksi astrolojinin yanında farkındalık çalışmaları ve spirituel konularla da ilgili içerik sunan oldukça keyifli bir hesap. Ay burcunun anlamından, orman banyosunun ne olduğuna dair pek çok farklı konu hakkında bilgiye ulaşmanız mümkün.

 

ETİKETLER: ASTROLOJİ , PODCAST , TEKNOLOJİ