EN VOGUE
EN VOGUE

30 Aralık 2018

Astrokoç: 2019’da Beni Neler Bekliyor?

YAZI: ZEYNEP TURAN

astrokoç

KOÇ

Bu yıl yaşanacaklara sen bile şaşıracaksın. Önemli düğümleri içinde barındıran 2019 yılı gönlünü iyileştirirken, beklentilerini de yeniden şekillendirecek. Hayat ummadığın olayları karşına çıkaracak. 2019 yılı hayattan alacakların konusunda oldukça verimli olacak. Onca mücadelenin ve emeğin boşuna olmadığını anlayacaksın. Aklın yol göstericin olurken, kalbinin sesini dinlemeyi ihmal etmeyeceksin. İlişkisi olmayan bir Koç burcuysan, sakın aşk beni bulmaz deme. Ne zaman ne olacağın belli olmaz sen de biliyorsun. Kalbin yeniden aşkla dolacak. Ancak bu kez adımlarını daha temkinli atacaksın. 2019 yılında alacağın kararlarla hayata daha farklı bir pencereden bakmaya başlayacaksın.

BOĞA

Yeni yılın senin için sıradan olmayacağını bilmelisin. Aşk hayatınızdan iş hayatına kadar pek çok farkı dinamiği içinde barındıran 2019 yılının her gününü bir kenara not almanı tavsiye ederim. Yeni yılda geçmişten kalan hesapları bir bir kapatacaksın. Adeta kaderini yeniden yazdığını fark edeceksin. İçinden “Benim için zor bir yıl mı olacak?” diye kendine sorabilirsin. Aksine senin için hareketli bir yıl olacak. O yüzden gönlünü ferah tut. İlişkisi olan bir Boğa burcuysan, ilişkini evlilikle taçlandırabilirsin. Yepyeni kararlar alacağın 2019 yılında hayatın tazelenecek.

İKİZLER

Bu zamana kadar yorulduğun, umutsuzluğa kapıldığın tüm konuları masaya yatır diyor gökyüzü. Çünkü sana şans sunarken, hatalarını da düzeltme şansı verecek. Şans gezegeninin etkisiyle başarıdan başarıya koşacaksın. İş değiştirmek, sektör değiştirmek isteyen bir İkizler burcuysan yeteneklerine, yaratıcılığına uygun bir işe başlayabilirsin. Tüm bunlarla birlikte olumsuz enerjileriyle seni etkileyen insanlardan teker teker uzaklaşacaksın. Seni mutlu eden, geliştiren insanları hayatına dahil edeceksin. 2019 yılındaki tavrın, şansı yakalamanı da sağlayacak. 

YENGEÇ

Yaşama dair planlarını ertelediğin bir yılı geride bırakıyorsun. 2019 yılının da benzer olacağından korkuyorsan, korkmamalısın. Kendine koyduğun sınırları kaldıracak, ördüğün duvarları yine kendin yıkacaksın. Kendine duyduğun güven artacak. Kendi işini kurmayı planlıyorsan, önemli fırsatlar yakalayacaksın. 2019 yılı sana kim dost kim düşman gösterecek. Hiç beklemediğin insanları seni içten içe kıskandığına şahitlik edeceksin. Yeteneklerine ve hobilerine daha çok yöneleceksin. Öyle ki bu yıl kitap yazabilir ya da bir sergi çalışmasına dahil olabilirsin. Bununla birlikte mükemmel aşkı bulacaksın sevgili Yengeç.

ASLAN

2018 yılında ters giden tüm konular, 2019 yılında çözülmeye başlayacak. Şansın kırılacak. Şimdiye kadar yaşadığın sıkıntılarının güzel günlere hazırlık olduğunu anlayacaksın. Olgunluğuna olgunluk, gücüne güç katacağın günlere hazır ol.  Hakkın olan işi, hakkın olan aşkı hatta hakkın olan parayı dahi kolaylıkla alacaksın. Seni baştan aşağı değiştiren bir yılı geride bırakırken, yeni yılı çok daha coşkulu yaşayacaksın. Sosyal çevreni genişleteceksin. Önemli insanlarla bir arada olmak, seni daha görünür kılacak. Maddi kazancın artacak.

BAŞAK 

Emeklerinin karşılığını somut olarak alacağın günler yaşarken kişisel gelişimin adına da olumlu adımlar atacaksın. Kendini hareketlerinle ifade etmeyi tercih edeceksin. 2019 yılında kendi rengini de ortaya koymaktan çekinmeyeceksin. İlişkilerde kaybedilen sadakati bu yıl dağıtmaya başlıyorsun. 2018 yılının son ayında görüştüğün iş için 2019 yılı içinde sürpriz bir dönüş olabilir. Hukuki bir süreci takip eden, miras davası olan Başak burcuysan, 2019 yılının ilk altı ayında kazancını artıracak haberler alabilirsin. Evliliğinde sorunları olan bir Başak burcuysan, tüm sorunların çözüme kavuşması için önemli adımlar atacaksın.

TERAZİ

2019 yılında yeteneklerini konuşturacaksın. Bilgiye, eğitime yatırım yapacak, kariyerine yeni bir ivme kazandıracaksın. 2019 yılında geçmişte kalan sorunları, anıları arkanda bırakacaksın. Hem yaşamını hem de gönlünü yeniliklere açacaksın. Karşılığını bulamadığın duyguların netleşirken, sınırlarını genişleteceksin. Açıkçası gönlünden geçtiği gibi yaşayacaksın. İkili ilişkiler yıl boyunca gündeminden düşmeyecek. Yeri gelecek kariyer planlamanda bile aşk hayatını ön plana alacaksın. Geçmişte karşınıza çıkan ancak değerlendiremediğin fırsatları tekrar yakalayacaksın.

AKREP

2018 yılı hayata karşı nasıl davranman gerektiğini öğretti sana. Bu yıl ise cesur adımlar atacağın bir yıl olacak. Gözü kara davranışlarınla dikkatleri üzerine çekeceksin.   Şans kapılarını bir bir çalacağını yeni yılda mücadeleyi hiç bırakmayacak ve elinden geleni yapacaksın. Beklentilerinin çok daha üzerinde bir yıl yaşarken kendin için güzel bir gelecek hazırlayacaksın. Yalnız bir Akrep burcuysan, bir arkadaşının tavsiyesiyle katıldığın organizasyonda ya da davette hayatının aşkıyla tanışabilirsin. Hiç beklemediğin yerlerden azımsanmayacak paralar elde etmen, kendine duyduğunu güvenin de artmasını sağlayacak.

YAY

Seveceğin ve sevileceğin 2019 yılına hazır mısın? Duyguların karşılıksız kalmayacak. Geçtiğimiz aylarda seni yoran duygulardan uzaklaşacaksın. Komplike, zorlayıcı, karmaşık düşüncelerden tamamen kurtulacaksın. Duygularını kontrol etmek çok daha kolay olurken, sosyal ilişkilerini de yeniden dizayn edeceksin. Bu yıl aynı zamanda ilişkileri, sevgi alışverişini, aşkı çözeceksin. Bu konulardan kaynaklı memnuniyetsizliklerini toparlayacaksın. Çocukları olan bir Yay burcuysan, onların eğitimleriyle ilgili önemli kararlar alabilirsin. Sevdiklerinle arandaki bağ daha da güçlenecek. Manevi duyguların artacak.

OĞLAK

Bu yıl senin için her şey bambaşka olacak. Kendi içinde kurallarını ve disiplinini esnetirken, bambaşka biri olacaksın. Kendi seçimin olan bu değişim sana çok iyi gelecek. Seni kısıtlayan düşüncelerden de kurtulacaksın. Evli bir Oğlak burcuysan, evliliğine yenilik katmak isteyecek, zamansız da olsa kısa seyahat ve organizasyonlar planlayacaksın. Gücün yanında olduğunu hissettiğin olaylar yaşayacaksın. Öyle ki bir projenin onay alması seni bambaşka noktalara getirecek. Demem o ki, 2019 yılı yaşam standardını artıracak. Hemen her alanda huzuru yakalayacaksın. Yeter ki karşına çıkan seçenekleri iyi değerlendir.

KOVA 

Duygularınız yükselirken, aşk hayatınızdan kariyerinize varana dek birçok konuda somut adımlar atacaksınız. 2019 yılı sizi karşılarken, sizin için güzel planları olduğunu da yılın ilk aylarında gösterecek. Özgürlüğüne düşkün olarak bilinen sen, hayatını sevdiğin kişi ile birleştirmek isteyeceksin. Son 2,5 yıldır ilişkisi olan ve ilişkinin tutku üzerine kurulu olduğunu gözlemleyen biriysen, isteklerini daha net ortaya koyacaksın. Emin adımlar atacak hatta belki de ilişkinin içine yeni yeni girdiğini fark edeceksin. Tüm bunlarla birlikte 2019 yılında duruşunla ilham vereceksin. Çevrendeki birçok kişinin seni örnek aldığını göreceksin.

BALIK

Kaderine yeniden yön verirken önce harekete geçecek daha sonra sorgulayacaksın. Genel anlamda risk almayı seven yapın bu yıl da seni yalnız bırakmayacak. Geçmişte yaşadığın her ne varsa artık geçmişte kalacak ve sen artık bambaşka biri olacaksın. 2019 yılında manevi olarak kendini iyi hissetmen, birlikteliklerine de olumlu yansıyacak. Sevgili Balık burcu, gönlün bu yıl aşkı tadacak. Bununla birlikte bu yıl iş değişikliği yaşayabilir, hatta bu sebeple şehir dahi değiştirmek zorunda kalabilirsin. İç huzurunun artmaya başladığını göreceksin.

ETİKETLER: ASTROKOÇ , ZEYNEP TURAN