EN VOGUE
EN VOGUE

16 Mayıs 2020

AstroKoç: Hoşlandığım Kişiyi Nasıl Etkileyebilirim?

YAZI: ZEYNEP TURAN

18-08/10/5_astrokoc_agustos_1-1533901511.jpg

 İllüstrasyon: Meriç Canatan

KOÇ

Karşındakini etkilemek için en güçlü silahın; savaşçı ve lider yanın. Bu özelliklerini zaman zaman geri plana atsan da olaylar karşısındaki dik duruşun, fikirlerini savunuş şeklin seni bambaşka bir hale getiriyor. Ancak hayatı daha güzel kılmak adına karşındaki kişiye hiç sorumluluk vermiyorsun.  Belki ilk andan itibaren biraz daha karşındaki kişiye sorumluk verebilirsin. Hayatın tadını çıkaran biriyle yolunun kesişmesi senin elinde. Sen zaten birilerini etkileyecek dişiliğe sahipsin. Her gördüğün eksiği kapatarak karşındaki kişinin öz güvenini geliştirmesini engelleme. Bilmek iyidir ama her yerde ispat istemez unutma.

BOĞA

Hayata bambaşka pencereden bakıyor olman, aşkını ve sevgini tüm içtenliğinle dile getirmen tam bir Venüs burcu olduğunu gösterir. Sakin bir liman imajı çizerken karşındaki kişiden sanki hiçbir beklentin yokmuş gibi görünmekten kaçınmalısın. Eğer ilişkinde doğru adımlar atmak isliyorsan bunu ilişkinin ilk günlerinden itibaren ortaya koymalısın.  Kendinle ilgili neyin eksik olduğunu düşünüyorsan önce bu konuyu gözden geçirmelisin. Venüs gezegeninden referans almak herkesi etkileyebilir anlamına gelse de seçildiğin kadar seçme hakkının da olduğunu hatırla.

İKİZLER

İletişim, sosyalleşme, çevre edinme deyince akla ilk gelen kişilerden birisin, bunu en iyi sen biliyorsun. Olumsuzlukların karşısında bile, durup; hayır, hayatta güzel şeyler de var diyerek anlayışlı ve empati kuran yanınla, kendi yaşamını güzel kılmaya çalışman hem senin hem de çevrendekilerin ruhuna adeta ilaç gibi geliyor. Fakat karşındaki kişiye hayatında büyük bir yer ayırmakta kararlı isen her şeyi zamanla ve detayların içinde kaybolmadan yapmalısın. Bununa birlikte karşındaki kişiyi etkilemek adına; keskin zekanı da gözler önüne sermelisin.

YENGEÇ

Zaman zaman duygusal gelgitler yaşıyor olabilir hatta kaygılarının önüne geçemiyor olabilirsin. Yeni tanıştığın insanlara karşı kendini hemen açmıyor, biraz ketum davranıyorsun. Yanlış anlaşılmak ve kaybetme korkusu taşıyorsun içinde. Tüm bunları bir kenara bırakıp içindeki potansiyeli açığa çıkarmaya ne dersin? Kalbindeki şefkati, kendine has espri anlayışını, sınırsız hayal gücünü ve bilge yanını ortaya koyduğunda karşındaki kişinin senden nasıl da etkilendiğine inanamayacaksın. Yönetmen gereken duygu ise küsme huyun. Bu davranış kalıbının seni yorduğunu en iyi sen biliyorsun.

ASLAN

Gösterişli ve baskın yanın yükseldiğinde kibirli bir havaya bürünüyorsun. Bu durumu fark etsen de engel olamadığın anlar da yaşıyorsun. Diğer yandan belki de öne çıkan en keskin özelliğin cesur oluşun. Kolay kolay kimsenin cesaret edemeyeceği konularda kendini ortaya koyuşunla karşında kim olursa olsun hipnoz edebiliyorsun. Ancak ortaya koyduğun tutku ve ilgi bir anda sönebiliyor. O yüzden karşındaki kişiyi etkilemek için başta göstereceğin ilgiyi daha da sadeleştirebilirsin.

BAŞAK

Sen en derin zor durumların en kusursuz planlayıcısı! Evet, bazen kendini engel olamadığın karmaşaların içinde bulsan da, zorlukların üstesinden gelmen uzun sürmüyor. Toparlayıcı yanın her şeyi dozunda yaşamanı sağlıyor. Bu durum seni biraz soğuk bir havaya büründürse de sadeliğin ve sakinliğin epey dikkat çekiyor. Üstüne bir de dürüstlükten ödün vermeyişin eklenince etrafındakilerin senden etkilenmemesi mümkün değil. Bu özelliklerini tüm doğallığınla yansıtman yetecektir. Fakat etkili olmak için bir adım daha ileri gitmeli başta koyduğun gözlemci tarafını belki de ortadan kaldırmalısın. Böylece yanlış anlaşılmaların dağıldığını fark edeceksin.      

TERAZİ

Her ne kadar girişken bir ruha sahip olsan da, elini kaldırmaya bile üşendiğin zamanlar oluyor. Öyle anlarda seninle bırak adrenalini yüksek aktivitelere katılmak, rutin aktiviteleri yapmak bile zor geliyor. Bu özelliğini minimale indirerek, baskın özelliklerini gözler önüne serebilirsin.  İyi bir dinleyici oluşun ve adaletli yapınla herkesi fethedeceğini sen de biliyorsun.  Eğer etkili olma konusunda kendini geride hissediyorsan karşındakinin gözünden kendini 21 gün gözlemleyebilirsin. Unutma görünce öğrenen burçlar arasında yer alıyorsun. Bu da sana büyük bir ipucu olurken içsel dengeyi yakalamana sebep olacak. Tabi ilgisiz bir sevgiliye dönüştüğünle ilgili eleştiri almak istemiyorsan bu durumu ele alarak başlayabilirsin.            

AKREP

Gizem, ihtiras ve tutkunun burcu! Evet, tam olarak senden bahsediyorum. Sadakate ve sır tutmaya verdiğin önem, duygulara bağlı oluşun, korkulardan kaçmak yerine üstüne üstüne gitme cesaretin, derin hafıza yeteneğin ve hayata karşı dayanıklı bir tavır sergilemen gücüne güç katıyor. Tüm bunların önündeki tek sorun bilinçaltından söküp atamadığın konular. Geçmiş geçmişte kaldı der, anı güzel kılmak için bu özelliklerini öne çıkarırsan karşındaki kişiyi kolayca etkileyebilirsin. Eğer karşında ki kişinin seninle ilgili değişik fikirlere kapılmasını istemiyorsan hemen bu detayı bir yere not almalısın. Kimseyi sorgulayan sorular sormamalısın. Karşında kişiye zaman tanımalısın. Emin ol herkes rengini ortaya koyar.

YAY

Adaletten asla taviz vermeyen bir Yay olarak, hayatı kavrama gücün ve keşfetme isteğini bilmeyen yoktur. Farklı kültürlere olan ilgin ve derin felsefi araştırmaların bilgine bilgi katıyor. Bunlarla sadece kendine değil insanlara da sınırsız ilham ve olumlu düşünce veriyorsun. Neşeli ve coşkulu yapına bir de tarifsiz cazibeni eklersen, karşındaki kişiyi kolayca etkileyebilirsin. Fakat etkili olmakla sahiplenmek arasındaki ince çizgiyi yönetmelisin. İlişkinin başındaki duyguların daha sonra değişilebiliyor. O yüzden de kendini ne özgür ne de sahiplenmeye hazır bir gibi göstermek yerine sadece anı yaşayarak kendini ortaya koymalısın.

OĞLAK

Sevdiklerine karşı öylesine güçlü ve derin bir şekilde bağlanıyorsun ki; bazen onları kısıtladığını bile fark etmiyorsun. Hatta ve hatta bu duygun davranışlarına dahi yansıyabiliyor. Bu özelliğini biraz törpülemeye ne dersin? Sonuçta ilk izlenim her zaman önemlidir, unutma. Seni sen yapan doğal yapın zaten gözler önünde. Yeteneklerini, hayata karşı sergilediğin saygın duruşunu göstererek karşındaki kişiyi etkileyebilirsin. Kalbinden geçen sözlere engel olma. Su akar yolunu bulur, unutma.

KOVA

Derinden yaptığın, hemen herkesi köşeye sıkıştıran sorgulamaların ve haksızlıkların karşısında isyan etmeden duramayan yapınla aslında ne kadar da dikkat çektiğini fark ettin mi hiç? Evet, ama bu özelliklerin bazen karşı taraf için zorlayıcı bir hal alabiliyor. Karşındaki kişiyi etkilemek istiyorsan, daha vurucu yanlarını göstermelisin. Kıvrak zekânı ve yaratıcılığını, değişime daima açık olduğunu, farklı fikirlere karşı duyduğun ilgiyi benzersiz mizacınla aktarırsan, karşındaki senden epey etkilenecektir.

BALIK

Her anını nostaljik duygularla yaşayan bir yapıya sahipsin. Bu durum bazı anlarda fazlasıyla duygusal bir yapıya sahip olmana neden olabiliyor. E haliyle üzerine çöken durgunlukla anlaşılması zor biri haline gelebiliyorsun. Geçmişi tadında yaşarsan, duyguların sakinleşecektir. Karşındaki kişiyi etkilemek istiyorsan; zengin iç dünyanı, ne olursa olsun dürüstlükten taviz vermeyen yanını, manevi değerlere veren konuşmalarını ortaya koyabilirsin.

ETİKETLER: ASTROLOJİ , ASTROKOÇ , ZEYNEP TURAN , BURÇ YORUMLARI