EN VOGUE
EN VOGUE

11 Mart 2021

Aşk Hayatınızın Anahtarı: Venüs

YAZI: LİSA STARDUST

DERLEYEN: DENİZ MİRAY PETRİNİ

astrolojiFotoğraf: Annie Leibovitz, Vogue USA, 2019 Mart

Mitolojik Tanrıçaların en bilinen isimlerinden Venüs, aşk ve ilişkilerle bağlantılı olduğu için aynı zamanda kalbimizi de sembolize ediyor. Konu astroloji olduğunda Venüs gezegeni doğum haritalarımızda ilişkilerimizi, platonik yaklaşımlarımızı, duygu ve tutkularımızı gösterirken aynı zamanda materyalist dünyayla olan bağlantımızı da yansıttığı için oldukça önemli bir rol oynuyor.

Venüs gezegenin yıldız haritanızda hangi burçta parladığını öğrenmek içinse dilediğiniz bir dijital platform üzerinden haritanızı çıkartabilirsiniz.

KOÇ

Venüs’ü Koç burcu olanlar kovalamayı ve ilişkilerini olabildiğince uzun soluklu yaşamayı sever. Para ise tamamen başka bir hikaye, biraz elleri açık olduğu için olabildiğince hızlı bir şekilde birikim yapmalılar. İyi günlerinde son derece sevecen ve eğlencelidirler. Ayrıca bedeli ne olursa olsun sevdikleri her şey için savaşırlar.

BOĞA

Boğa burcunun yönetici gezegeni Venüs’tür. Bu da onları sadık, çekici ve biraz da flört etmeyi seven bireyler yapar. Konu romantizm olduğunda onları Kazanova gibi düşünebilirsiniz. Ancak bu tavırlarının aksine ilişkilerde adanmışlığı ve kararlılığı severler tıpkı finansal durumları gibi. Ufak bir not: Toprak grubundan olan Boğa aynı zamanda lüks hediyeleri de çok sever.

İKİZLER

Venüs’ü İkizler’de olanlar tam anlamıyla bir sosyal kelebektir. Zekice iletişim kurabildikleri harika kişiliklere çekilirler. Aynı espri anlayışına ve zekaya sahip kişilerden hoşlanırlar. Materyal bağlılıkları ise değişkenlik gösterir. Banka hesapları bir an doluyken ikinci gün tamamen boş kalabilir tıpkı kalpleri gibi.

YENGEÇ

Oldukça duygusal ve anaç yapıya sahip kişilerdir. Kimseye sırtlarını dönmezler. Hatta hem aşk hem arkadaşlık ilişkilerinde sonsuza dek bağlı kalırlar. Ancak bu durum herkesi kolayca kabul ettikleri anlamına da gelmiyor. Kalplerini de cüzdanlarını da iyi korumayı bilirler, aynı zamanda kırıldıkları an tamamen kendi kabuklarına çekilirler.

ASLAN

Venüs’ü Aslan olanlar tutku ve özgüven patlaması yaşayan kişilerdir. Daima istediklerinin peşinden gidip kazanmayı severler. Sevgilerini ve ilgilerini olabilecek en gösterişli şekilde ifade ederler. Ancak bu dramatik hareketlerde biraz ölçülü davranmaya özen göstermeliler.

BAŞAK

Konu aşk olduğu zaman Başak burçları çevreye karşı duygularını göstermemeyi tercih eder. Romantik ilişkilere akılcı ve mantık çerçevesinde yaklaştıkları için acele etmezler. Para söz konusu olduğunda popüler şeylere harcama yapmak yerine biriktirmeyi tercih edip ihtiyaçlarını ön plana alırlar.

TERAZİ

Yine Venüs tarafından yönetilen bir başka burç olan Terazi, bağlılıktan uzak gibi dursa da aslında son derece ilişki odaklıdır. Hatta ilişki yaşadıkları zaman daha canlı olurlar. Aşka aşık olan kişilerdir. Para konusunda da savurgan değil dengeli bir sistemleri vardır.

AKREP

Venüs’ü Akrep olanların cazibesini görmezden gelmeniz mümkün değildir. Kime tutulacaklarını ve derinleşebileceklerini hemen anlarlar. Bir kere aşık olduklarında duyguları kolayca yok olmaz hatta zaman geçtikçe daha çok büyür. İnsanları elde etmeyi ve ellerinde tutmayı severler tıpkı parasal dünyada olduğu gibi. Hem romantik hem de finans hayatlarını kontrol altında tutabilme yetenekleri vardır.

YAY

Venüs’ü Yay’da olanlar konu aşk olduğunda maceracı ve kendilerinden emin olurlar. Zıt kişiliklere çekilme eğilimi vardır. Kendilerinden her alanda farklı olanlardan hoşlanırlar. İdealist ve optimist olsalar da en nefret ettikleri şey kıskanç ve negatif enerji veren partnerlerdir. Bir şekilde sinirlerini dengelemeleri gerekir, para konusunda inanılmaz riskler alabilirler.

OĞLAK

Venüs’ü Oğlak olanlar aşktan başı dönen kişiler değildir. Randevuya çıkmayı severler ve gelecek gördükleri kişilere kolaylıkla bağlanabilirler ama oldukça seçicilerdir. Duyguları konusunda oldukça net ve direkt yaklaşmayı severler. Her ne kadar flört etmeyi seviyor gibi bir görünseler de hem ilişki yaşamaya açık hem de son derece sadıklardır.

KOVA

Kova burçları aşkı rahat ve akışında yaşamayı sever. İlişkilerini yüksek seviyede yaşamak yerine belirli bir rahatlıkta tutmayı tercih eder. Aşkta soğuk olarak bilinen Kova’lar zamanı geldiğinde duygularını oldukça sıra dışı ve özgür bir şekilde yansıtırlar. İleri görüşlü kalpleri, yaratıcı olduğu kadar esprili ve cool partnerler seçer. Ayrıca konu para kazanmak olduğunda yine aynı şekilde sıra dışı yöntemler bulabilirler.

BALIK

Romantizmin öldüğünü kim söyledi? Venüs’ü Balık burcu olanlar asla bunu söylemez. Son derece uyumlu ve şefkatlidirler. Aşkları sınır tanımaz. Bu da önem verdikleri kişiler için parasal imkanlarını açmak dahil her şeyi yapabilecekleri anlamını taşır. Hayalperest, umutlu kişiler olduğu gibi peri masallarına da inanmaya devam ederler bu yüzden kısa ömürlü ilişkilere girmekten kaçınırlar.

 

ETİKETLER: VENÜS , AŞK , ASTROLOJİ , BURÇLAR