YILBAŞI ÖZEL
YILBAŞI ÖZEL

21 Aralık 2020

Yılbaşı Ağacınıza Feng Shui Dokunuşu

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

Yılbaşı
Getty Images Türkiye

Bir yılın tamamlanıp yerini yenisine bıraktığı Yılbaşı hepimiz için hayaller farklılık gösterse de aynı yeni başlangıç umudunu temsil ediyor. Adeta bir seremoniye dönüşen ağaç süsleme ise yılbaşına ruhunu belki de en keyifli şekilde ruhumuza işliyor. Peki Feng Shui’deki ufak detayları kullanarak ışıklar ve renkli objelerle dekore ettiğiniz yılbaşı ağacınızı güçlü bir dilek panosuna dönüştürmeye ne dersiniz?

Elementler

Feng Shui’de ateş, toprak, hava, su, metal olmak üzere 5 element var. Ağacınız zaten başlı başına toprak elementini sembolize ettiği için, diğer elementleri dekorasyonla sağlamanız mümkün. Işıklar, kırmızı renkteki süsler ateş, gümüş renkteki süsler metal, mavi renkteki süsler su ve spiral formdaki süsler ise hava elementini sembolize ediyor. Işıklar aynı zamanda yaşam enerjisi denilen chi enerjisini de evinize davet edebilmeniz için uygun bir araç. Burada dikkat etmeniz gereken tek unsur “Denge”. Her elementin ögelerine yeteri kadar alan verirseniz bu feng shui enerjisinin akışını da kolaylaştıracaktır.

Semboller

Bu teknikte tek sınırız hayal gücünüz. Hayatta ne istiyorsanız onu sembolize eden minik bir süs koyabilirsiniz. Üstelik bunun için birebir aynı objeyi arayıp bulmanıza gerek yok. Örneğin eğer pembe renk sizin için mutluluk ya da aşkı sembolize ediyorsa tercihinizi pembe herhangi bir süsten yana kullanabilirsiniz.

Yılbaşı
Getty Images Türkiye

Yeni Bir Süs

Seneler içinde biriken yılbaşı süsleriyle oldukça geniş bir seçeneğe zaten sahip oluyoruz. Ancak her yıl yeni başlangıçları sembolize etmesi açısından ağacınıza mutlaka yeni bir süs ekleyin.

Hediyeler

Ağacın altındaki hediyeler Feng Shui’ye göre bolluk ve bereketi sembolize ediyor. Ancak bunun için bir sürü hediye paketine ihtiyacınız yok. Örneğin eğer yalnız yaşıyorsanız ve kendinize ufak bir hediye aldıysanız zarif bir paketle onu yılbaşı ağacınızın altına koymanız yeterli olacaktır.

ETİKETLER: YILBAŞI , 2021 , FENG SHUİ