11 Nisan 2022

Zendaya’dan Valentino İmzalı Işıltı

YAZI: SELEN KILIÇ

Valentino imzalı özel dikim beyaz saten bluzu ve ışıltılı gümüş rengi uzun eteğiyle karşımıza çıkan Zendaya, 2022 Oscar Ödülleri’nde bakışları üzerine çeken isimlerden biri oldu. Dikkat çeken Bulgari bileziklerini pırlanta kolye ve küpesiyle buluşturan Zendaya’nın stilistliğini ise uzun zamandır beraber çalıştığı Law Roach üstlendi. Ünlü modaevi Valentino’nun aynı zamanda marka yüzü olan Zendaya’nın ilham veren görünümünün arkasında, 2008’den beri Valentino’nun kreatif direktörlüğünü üstlenen İtalyan tasarımcı Pierpaolo Piccioli var.

valentino

Getty Images

 

valentino

@pppicioli

 

Modern ve genç bir görünüm yakalayan Zendaya, Oscar stiliyle yeni bir trendin öncüsü oldu denilebilir. Zendaya’nın dikkatleri üzerine çeken beyaz crop gömleği, birçok farklı şekilde kombinlenebilmesiyle gardıroplarda yerini alacak gibi görünüyor. 

Zendaya’nın Valentino görünümü, bize Todd Oldham’ın 2022 İlkbahar/Yaz koleksiyonunu ve Sharon Stone’un 1998’de Oscar Ödülleri’ndeki görünümü hatırlattı. Sharon’un eteğinin de Valentino imzalı olduğunu belirtelim. 

 

valentino

toddoldhamstudio.com

 

valentino

 

Görünümün ilginç detaylarından biri, Zendaya’nın kendi makyajını tamamen kendi yapmış olması. Şu ana kadar birden çok kırmızı halıda makyajını kendisinin yaptığını bildiğimiz Zendaya, bu sefer de geleneği bozmamış. Hem Oscar Ödülleri’ndeki hem de sonrasındaki Vanity Fair partisindeki makyajını kendisi yapan Zendaya, marka elçisi olduğu Lancôme ürünlerini kullandığını söyledi. Oscarlar için eteğindeki ışıltıya gönderme yapan parlak bir göz makyajı, canlı bir ten ve dudaklarında hafif bir parlatıcıyla karşımıza çıkan Zendaya, Vanity Fair partisine geçerken göz makyajını daha koyu ve keskin bir şekilde değiştirmiş. 

 

valentino

Getty Images

 

 

ETİKETLER: ZENDAYA , OSCAR , VALENTİNO , BULGARİ