18 Nisan 2022

Victoria Beckham’dan Nostaljik ve Minimalist Tavır

YAZI: SELEN KILIÇ

Victoria Beckham, oğlu Brooklyn Beckham’ın düğününde, kendisiyle bütünleşen sade ve klasik tavra sahip elbisesiyle zahmetsiz bir şıklığa imza attı.  

Kumaşının ilhamını ay ışığının okyanusa yansımasından alan elbisenin metalik ve akışkan görünümüne, göğüs kısmındaki Fransız dantelleri eşlik etti. Victoria Beckham markasının tasarım direktörü Lara Barrio, elbisenin eski Hollywood tavrının ilhamının ikonik gece kulübü Studio 54’ten ve 70’lerin gece hayatının hedonist tavrından geldiğini belirtti. 

Kendi markasının tasarımlarının en iyi temsilcisi olan Victoria Beckham, elbisenin, Londra atölyesinde yapılan ilk Victoria Beckham couture elbisesi olduğunu söyleyerek ekledi: “Bu, aşkın emeğiydi ve bana çok güzel bir şey yarattıkları için inanılmaz ekibime minnettarım.” Tamamlanmasının toplam beş gün sürdüğü elbisenin kumaşının, İtalya’dan, Victoria’nın da favorilerinden olan bir fabrikadan özel olarak sipariş edildiğini de ekleyelim. Düğünde nostaljik ve minimalist tavrıyla en dikkat çekici isimlerden biri olan Victoria, elbisesinin sadeliğini, 21,5 karat pırlantalı kolyesiyle taçlandırdı. 20 yıl önce Brooklyn’in vaftiz edildiği gün eşi David’in ona hediye ettiği kolyenin altın zincirinin ucundaki tılsımında Figa adlı bir yaban arısı sembolü yer alıyor. Figa’nın nazardan korunmak için giyilen bir tılsım sembolü olduğu ve hediye edildiğinde iyi şans getirdiği söyleniyor. 

Victoria’nın annesi Jackie, Eva Longoria ve oğlu Romeo’nun kız arkadaşı Mimi Regan’ın da düğüne Victoria Beckham imzalı tasarımlarla katılması dikkatlerden kaçmadı.

victoria beckham

 

victoria beckham

@victoriabeckham

ETİKETLER: VİCTORİA BECKHAM , BROOKLYN BECKHAM , DÜĞÜN , ELBİSE