21 Ekim 2021

Timothée Chalamet ve Zendaya’nın Dune Şıklığı

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

zendaya, timothee chalamet

2021 Ekim ayında vizyona girecek olan ve Frank Herbert’ın aynı adlı kitabından sinemaya uyarlanan serisi Dune için tanıtımlar devam ediyor. Filmin başrol oyuncuları Timothée Chalamet ve Zendaya’nın yaptığı kıyafet seçimleriyse yapımın popülerliğine ayrı bir yerden destek veriyor. Bir bilimkurgu serisi olan Dune’un karateriyle uyumlu bir şekilde ilerleyen ikili, fütüristik vurgularla yüksek modaya dokunuyor.

İlk olarak 78. Venedik Film Festivali’nde karşımıza çıkan Chalamet ve Zendaya farklı tarzlarıyla dikkat çekmişti. Timothée Chalmet, siyah ışıltılı bir Haider Ackermann tasarımı giyerken, genç yıldız bedenini ikinci bir deri gibi saran Balmain elbisesi ve oldukça gösterişli Bvlgari kolyesiyle festivalin en unutulmaz stil görünümlerinden birine imzasını attı.

zendaya, timothee chalamet

Dune’un Paris prömiyerindeyse bizi daha farklı bir görünümle karşıladırlar. Genç aktör Tom Ford imzası taşıyan denim bir takımla hem sportif hem de şık bir görünüm sergilerken Zendaya, mor tüylü iki parçadan oluşan Alaïa elbisesiyle sahne ışıklarını üzerine çevirmişti.

zendaya, timothee chalamet

Filmin Londra’da gerçekleşen fotoğraf çekimi içinse Zendaya’nin stilisti Law Roach daha farklı bir rota seçti. Yeni saç kesimiyle görünümünü tazeleyen ünlü yıldız, 2020 İlkbahar/Yaz Andreas Kronthaler for Vivienne Westwood koleksiyonundan zincirli bir üst ve dama desenli asimetrik bir etek giydi. Timothée Chalamet ise desen konusunda oldukça cesur davranarak Stella McCartney imzası taşıyan özel bir takımla karşımıza çıktı.

 zendaya, timothee chalamet

Son olarak Londra prömiyerine katılan ikili, yapımın kodlarını yeniden referans alarak fütüristik bir şıklıkla göz kamaştırdı. Rick Owens’ın 2021-22 Sonbahar/Kış koleksiyonundan beyaz işlemeli uzun bir elbise giyen Zendaya, makyajında kullandığı metalik mor çizgilerle ve Bvlgari mücevherlerle güzellik dönüşümünü tamamladı. Chalamet ise 2022 İlkbahar/Yaz Alexander McQueen tasarımı fermuar detaylarıyla ön plana çıkan bir takım seçti.

Özet olarak Zendaya ve Timothée Chalamet’i bir araya getiren Dune filmi aynı zamanda moda dünyasına da yeni bir ikili sunmuş oldu.

zendaya, timothee chalamet

ETİKETLER: ZENDAYA , TİMOTHÉE CHALAMET , DUNE , MODA , STİL