05 Mart 2021

Meghan'ın Oprah Röportajında Taktığı Mücevherlerin Mesajı

YAZI: HAZAL BAYAT

21-03/05/meghan-oprah-roportaj.pngFotoğraf: Youtube/CBS

Meghan Markle, kendi deyişiyle susmuş, Oprah'nın şüphe ettiği gibi susturulmuş da olsa; giydiği kıyafetler ve taktığı mücevherlerle vermek istediği mesajı iletmeyi her zaman başardı. Oprah With Meghan & Harry için tercih ettiği parçalar da bu geleneği devam ettirdiğini göteriyor; zira Meghan düzeyinde şöhrete sahip herhangi birinin giydiklerinin verdiği mesaja dikkat etmemesi, söz konusu dahi değil.

7 Mart'ta yayımlanmasını dört gözle beklediğimiz; fragmanı bile ortalığı ayağa kaldırmaya yeten röportaj için üzerinde nilüfer figürü bulunan Armani imzalı bir elbise tercih eden Markle, kombinasyonunu Pippa Small'un Aquamarine Collette koleksiyonundan bir kolyeyle tamamladı. Elbette hiç çıkarmadığı iki mücevher de üzerindeydi: Nişan yüzüğü ve Cartier'in Love model bilekliği. Meghan'ın elbisesindeki, saflığı ve yeniden doğuşu sembolize eden nilüfer figürü gibi taşıdığı mücevherlerler de anlam yüklü...

Eskiden Galler Prensesi Diana'ya ait olan nişan yüzüğünü, Harry ile çıktıkları bu "çılgın yolculukta", onu her zaman yanlarında hissetmek için taşıyan Meghan, bir zamanlar Diana'ya ait olan Cartier elmas bileziğini de yıllardır taşıdığı Love bilekliğiyle bir arada kullanıyor. Prens Harry'nin de sahip olduğu Love, sonsuz aşkın bir sembolü... Meghan'ın boynunda daha önce de gördüğümüz Pippa Small markalı kolyenin taşları ise huzuru ifade ediyor. Meghan'ın Londra merkezli olan ve Ürdün, Afganistan gibi bölgelerdeki zanaatkarlık ve istihdam için yatırım yapan markanın mücevherini taşıması, aynı zamanda aktivist yönünü de gösteriyor. Küçük işletmeleri ve sürdürülebilirliği destekleyen Meghan, ufak bir adım gibi görünen bu tarz hamleleriyle büyük çaplı değişimler yaratma konusunda iddialı isimlerden.

ETİKETLER: MEGHAN MARKLE , OPRAH WİNFREY , OPRAH WİTH MEGHAN & HARRY