04 Mart 2019

Bella Hadid'den Maskülen Konfor

YAZI: İNAN KIRDEMİR

Bella Hadid

Fotoğraf: Claudio Lavenia/Getty Images 

Moda haftalarında bir süpermodelin mesaisi yalnızca podyumla sınırlı kalmıyor. Gittiği her mekanda, göründüğü her etkinlikte fotoğraf karesi verme zorunluluğu var. Buna sokaklar da dahil. Örneğin Bella Hadid. Hem defileden defileye koşturuyor, hem etkinlikten etkinliğe. Podyumda her türlü tasarımı, parçayı giyiyor. Gün içerisinde, boş bulduğu anlardaysa stil tercihini maskülen bir konfordan yana kullanıyor. 24 saatte sayısız kıyafet değiştiren bir model için gayet anlaşılabilir bir tercih, çünkü rahat ve cool hissetmek istiyor.

Paris Moda Haftası kapsamında tanıtılan Haider Ackermann 2019-20 Sonbahar/Kış defilesinin çıkışında görüntülenen Bella, bol kesim blazer ceketi, yine bol kesim pantolonu ve içine giydiği beyaz bir tişörtle karşımıza çıkıyor. Ayağındaki GCDS01 isimli sneaker'lar da GCDS'in Milano Moda Haftası'nda sunduğu son koleksiyonundan. 

Bella'nın bu kombinine baktığımızda modanın cinsiyet kalıplarının üstesinden çoktan geldiğini anlıyoruz aslında. Kullandığımız maskülen yalnızca bir tanım, çizilen bir stil sınırı değil.

GCDS

Fotoğraf: GCDS/Shutterstock

ETİKETLER: BELLA HADİD , ÜNLÜ STİLİ , GCDS , PARİS