16 Mart 2021

7 Ünlü Stilistten Kırmızı Halıyı Günlük Hayata Taşıyabileceğiniz Öneriler

YAZI: CHRİSTİAN ALLAİRE

DERLEYEN: DENİZ MİRAY PETRİNİ

ünlü stili 

Giyinip dışarı çıktığımız zamanları hatırlıyor musunuz? Bir parti ya da davet için giydiğimiz gösterişli kıyafetler sanki çok uzun zaman öncesine aitmiş gibi gelebilir. Elbette ünlü isimler için durum biraz farklı. Altın Küre ve Critics Choice Awards gibi ödül törenleri sayesinde yıldız isimler hala ihtişamlı kıyafetlerini giymenin bir yolunu bulabiliyor. Her ne kadar bu ödül törenleri yaşadığımız süreçte çevrimiçi organizasyonlara dönüşse de dijital ekrandan bile olsa aynı ruhu yansıtmayı başarıyorlar.

Aslında bu durum artık çoğu zaman evde olduğumuz için giyinmeyi ne kadar özlediğimizi bize yeniden hatırlattı. İster bir doğum günü, ister özel bir kutlama ya da tipik bir Cuma günü olsun bu yıl neden eskisi gibi giyinmekten vazgeçtik?

2020 her ne kadar sweatshirtlerin ve rahat giyinmenin yılı olsa da eğer işin içine biraz kırmızı halı dokunuşu katmak istiyorsak bu ipuçlarını Hollywood stilistlerinden başka bize kim verebilir ki?

Bu yüzden Vogue yedi ünlü stil danışmanını bir araya getirerek günlük hayata aynı ışıltıyı katmanın yollarını sordu. 

Harry Lambert
(Harry Styles, Emma Corrin ve Josh O’Connor’ın Stil Danışmanı)

 

ünlü stili
Fotoğraf: @harry_lambert

İnciler her şeyle rahatlıkla uyum sağlar. Sizi asla yarı yolda bırakmadıkları gibi stilinizi de bir üst seviyeye çıkartırlar. Ben aynı zamanda klasik stilettoların da hayranıyım özellikle de siyah renkte olanların. Siyah stilettoları harika tamamlayıcılar olarak kullanabilirsiniz.

 

Wayman + Micah
(Regina King, Kelly Marie Tran, Tessa Thompson’un Stil Danışmanları)

 

ünlü stili
Fotoğraf: @waymanandmicah

 

Statement küpeler, göz alıcı mücevherler veya tek bir iddialı rujla yükseltilen görünümleri çok seviyoruz. Elbette yarattığınız kombinasyonda detaylar çok önemli ama eğer stilinize gösteriş katmak istiyorsanız bunu sağlayabilecek tek bir aksesuar var o da özgüven.

 

Erin Walsh
(Anne Hathaway, Lucy Hale, Ashley Park’ın Stil Danışmanı)

 

ünlü stili
Fotoğraf: @erinwalshstyle

 

Eğer stilinize kırmızı halı ışıltısını katmak istiyorsanız sanırım bunun yolu size kendinizi iyi hissettiren güçlü bir takı seçmeniz. Aynı zamanda parfümün de bu konuda önemli bir etkisi olduğuna inanıyorum çünkü kokular duygu durumunuzu rahatlıkla değiştirebiliyor.

 

Micaela Erlanger
(Lupita Nyong’o, Susan Kelechi Watson, Diane Kruger’ın Stil Danışmanı)

 

ünlü stili

 

Bu yıl aksesuarlar tamamen ön planda. Zoom sohbetleri ya da dijital görüntüler olsun hep mücevherle odaklandık. Bu yüzden kırmızı halı ruhu için ihtişamlı bir kolye ya da küpeye yatırım yapabilirsiniz.

Thomas Christos Kikis
(Gabrielle Union, AnnaSophia Robb’un Stil Danışmanı)

 

ünlü stili
Fotoğraf: @thomaschristos

 

Parlak bir ten ister gerçek hayatta ister dijital ortamda görünümünüzü yükseltecektir. Bunun için ışıltılı serumları kullanabilirsiniz. Aynı zamanda smokinlerle veya t-shirtlerle kullanılan kalın zincir kolyeleri de çok beğeniyorum.

 

Maeve Reilly
(Hailey Bieber, Megan Fox’un Stil Danışmanı)

 

ünlü stili
Fotoğraf: @stylememaeve

 

İşlemeli stilettolar her zaman stilinizi yükseltir buna ek olarak statement küpelerin de oldukça önemli bir dönüştürücü olduğunu söyleyebilirim. Ayrıca pırlanta saatler de hiç modası geçmeyecek en şık yatırım parçalarından biridir.

 

Avo Yermagyan
(Nick Jonas, Leslie Odom Jr’ın Stil Danışmanı)

 

ünlü stili
Fotoğraf: @avoyermagyan

 

Zarif bir takımınız varsa onu biraz daha zıt bit görünüm yaratacak cool aksesuarlarla tamamlayabilirsiniz. Ne kadar farklı boy takı kullanırsanız o kadar iyi ve hepsini bir araya getirmek içinse mutlaka parlayan metalik bir zincir eklemesi yapın. Aynı zamanda takımlar konusuna geri dönecek olursak utangaçlığınızı bir kenara bırakın canlı renkler kullanmayı tercih edin.

 

 

 

ETİKETLER: KIRMIZI HALI , HOLLYWOOD , STİL DANIŞMANI