01 Ekim 2021

Yeni Nesil Platform Topuklular

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

dua lipa, platform ayakkabılar

Topuklu ayakkabılar kulübünün cesur üyesi platformlar yeni versiyonlarıyla yüksek perdeden giriş yapıyor. Görüntüsüne zıt bir rahatlıkta olmasına rağmen çok sık tercih etmediğimiz bu ayakkabılar artık bekleyenler listesinden çıkış yaptı. 60’lar ve 70’lerin güçlü etkisi bu geri dönüşü tetiklerken üzerine eklenen modern vizyonlar, platformlar için günlük stilin de kapısını araladı. 90’ların kolej zamanlarından da ilham alan bu yaklaşımlar her zevke uyan zengin bir içerik yaratıyor. Özellikle Nodaleto markasının Bulla Babies tasarımını tercih edenler Dua Lipa’dan ünlü Influencer’lara kadar uzanıyor.

dua lipa, platform ayakkabılar

@lucywilliams02

Platform topuklar çizmelerden botlara sınır alanlarını genişletmiş durumda. Her ne kadar ilk bakıldığında zarafetle çok örtüşmese de kendine has cool tavrı sportif yaklaşımları ön plana çıkartıyor. Özellikle Valentino'nun 2021-22 Sonbahar/Kış koleksiyonunda bulunan ve Camille Charriere'in stilinde gördüğümüz Atelier Boots bunlardan biri.

dua lipa, platform ayakkabılar

@camillecharriere

70'lerin disko ruhuyla şekillen platform topuklar ise satenle buluşarak daha şık görünümler yaratıyor. Günlük stilde her zaman kullanılmasa da gece için doğru bir seçim olabilir. Genelde topuklu ayakkabıların üzerinde geçirilen süre sınırlı olduğu için platform topuklar, rahatlığıyla size çok daha uzun süre eşlik edebilir. Ayrıca saten kadar kadife kumaşın da etkisini bu alanda kullanabilirsiniz.

dua lipa, platform ayakkabılar

@chiaraferragni 

 

ETİKETLER: PLATFORM , TOPUKLU AYAKKABI , TREND , ÜNLÜ STİLİ