22 Ekim 2018

Timberland ile İkonik Adımlar

YAZI: BEDİZ YILDIRIM

FOTOĞRAF: DİNÇER DİNÇ

MODA EDİTÖRÜ: AYDAN SIVACI

Eda Şölenci, Nil Ninat ve Seda Şen, stilleri, başarıları ve kariyerleri ile bu dönem adlarından sıkça söz ettiren isimler. Bu yolculuklarındaysa kendilerine Timberland'in 45. yılını kutlamak için yeniden yorumladığı ikonik botları eşlik ediyor. Timberland kendine özgü, güçlü ve dinamik kadınlar için London Square koleksiyonunu tasarladı. Gün boyu konfor ve stil vadeden bu botlar 90’lar stilini arkasına alan yenilikçi bir model olarak dikkat çekiyor. Jeanlerle, elbiselerle ve şortlarla olduğu gibi kumaş pantolonlarla da rahatça giyilebilen bu model, eklendiği kombine göre değişen, zarif ya da maskülen görünümlere bürünebilen çok özel bir stile sahip. 

Globalde de bu sezon Timberland kataloğuna ilham verenler ve koleksiyonu yorumlayanlar arasında çağımızın ikonik isimleri yer alıyor: Vogue İngiltere Dergisi Moda Konuları Direktörü Sarah Harris, Aktris Benedetta Porcaroli ve DJ Daria Malygina Timberland kadın koleksiyonuna güç verirken, girişim dünyasının tanınmış ismi Riccardo Pozzoli, sanatçı Andre Saraiva ve fotoğrafçı Juani Sarglep da markanın güçlü erkek koleksiyonuna kalplerini ve ruhlarını katıyor.

Eda Şölenci - Oyuncu

25 Ekim 1995’te İzmir’de doğdu. Makedonya göçmeni bir aileden olan Eda Şölenci, ilk ve orta öğrenimini İzmir'de tamamladı. İlkokul ve ortaokul süresince halk oyunları, modern dans ve tiyatroyla ilgilendi. Dans ekibiyle Balkanlarda festivallere katıldı. Bornova Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra İstanbul Üniversitesi’ni kazanarak İstanbul’a yerleşti. İstanbul'a yerleştikten kısa bir süre sonra oyunculuk eğitimi almaya ve oyunculuk yapmaya başladı. Adı Efsane ve Aslan Ailem dizilerinde yer aldı.

Hayatına yön verdiğini düşündüğün ikonun kim ve neden?

Zerrin Tekindor. İnanılmaz biri. Klas, seksi, naif, modern, samimi, başarılı, benzersiz, yetenek dolu bir kadın. Zarafeti ve asilliği göz kamaştırıyor. Nasıl bir oyuncu/anne/kadın olmak istersin sorusuna verebileceğim cevap Zerrin Tekindor olur.

Stilini mesleğine nasıl uyarlıyorsun?

Benim için en önemli şey rahat hissetmek, kendin olmak. Stilimi tek kelimeyle açıklayacak olursam ‘özgürlük’ diyebilirim. Çok belirgin çizgilerim yok. Tercihim genelde pastel renkler ve vintage kıyafetler. Ruh halime göre pijamayla dışarı çıkmaktan da, cesur kıyafetler giymekten de keyif alıyorum. Oyunculukta da en önemli şeylerden birinin özgürlük olduğuna inanıyorum.

Yoğun iş günlerinde stil tüyon nedir?

'Ne giyersen giyin ama rahat hisset!' Ben yerinde duramayan biriyim. Her zaman yapılacak bir şey buluyorum ki zaten iş hayatı ve okul birleşince oldukça yoğun bir hayatım oluyor. Böyle zamanlarda beni kurtaran şey rahat kıyafetler.

Mesleğinin en zor kısmı sence ne?

Zaman kavramı benim için çok önemli; planlı olmayı seviyorum. Gelecek 1 ayın planlarını yazmış olduğum bir takvimim oluyor genelde. Seyahat etmeyi ve de eğlenmeyi bir hayli seviyorum. :) Gidilecek yerleri, yapılacak şeyleri de önceden planladığımdan çalıştığım zamanlarda beni en çok zorlayan şey bazen uzun ya da kısa vadeli planlar yapamıyor olmak.

 

Nil Ninat - Influencer


İzmir doğumlu Nil, İzmir Gelişim Koleji’nden mezun olduktan sonra, Bahçeşehir Üniversitesi iç mimarlık bölümünü bitirdi. Daha sonra Milano IED Üniversitesi moda tasarım bölümünde eğitim hayatına devam etti. İtalya'dan İstanbul’a dönüşüyle birlikte de "influencer" olmak mesleği haline geldi. Mesleğini, sürekli kendini geliştirerek sürdürüyor.

Hayatına yön verdiğini düşündüğün ikonun kim ve neden?

Hayatıma yön verdiğini düşündüğüm bir ikonum olduğunu söyleyemem. Ama takip ettiğim, beğendiğim ve bana ilham veren çok sayıda insan var.

Stilini mesleğine nasıl uyarlıyorsun?

Mesleğim kendi stilim üzerine kurulu desem. :)

Yoğun iş günlerinde stil tüyon nedir?

Beni en iyi yansıtan dörtlü: Jean pantolonum, deri ceketim, botlarım ve güneş gözlüğüm. Rahat ama yine de kendi stilimden ödün vermeden günümü geçirmeme yardımcı oluyorlar.

Mesleğinin en zor kısmı sence ne?

Dışarıdan yaptığımız iş çok keyifli gibi gözüksede sosyal medyada aktif olmanın zorlukları da var tabii ki. Hele bir de benim gibi paylaşımlarınızda titiz biriyseniz. Bence en zor kısmı gün içerisinde sürekli bir şeylere ve bir yerlere yetişmeye çalışmak.

 

Seda Şen - SEENPieces Markasının Kurucusu

1991 yılında Ankara’da doğdu ve lisans eğitimine kadar orada yaşadı. Ardından ailesinin ısrarlarına rağmen, güzel sanatlar eğitimi almak için yaşadığı şehirden ayrıldı. Kocaeli Üniversitesi Heykel Bölümü'ne kaydını yaptırmasıyla serüveni başladı. Okul kampüsü Hereke’de olduğu için İstanbul'da ev tutup, sektöre bir çok konuda hizmet vermeye başladı. Styling ve fotoğraf alanlarında her zaman daha faal olan Seda, sosyal medyaya olan ilgisi sebebiyle kişi ve kurumlara danışmanlık hizmeti de vermeye başladı. Dolabından en sevdiği vintage parçaları satarken, kişisel hayatındaki eksiklikleri hissedip ve talebi fark etmesi üzerine de markasını kurdu.

Hayatına yön verdiğini düşündüğün ikonun kim ve neden?

Hayatıma yön verdiğini düşündüğüm bir ikonum olmadı hiç, kendi hayatımdan ve geçmiş zamandan beslendiğimi söyleyebilirim.

Stilini mesleğine nasıl uyarlıyorsun?

Markanın çıkış noktası stilimdi aslında. Çok sevdiğim vintage parçalarımı satmam ve eksikliği farketmem üzerine geçmişten ilham alan parçalar üretmeye başladım.

Yoğun iş günlerinde stil tüyon nedir?

Aksesuarlar! Gün içinde kıyafette değişime gidemeyeceksem kesinlikle aksesuar hilelerine başvuruyorum.

Mesleğinin en zor kısmı sence ne?

İletişim! İşin en zor kısmı malzeme ya da atölye bulmak zannederdim fakat düşüncelerinizi başka bir ele emanet etmek en zoru bence. 

Bu bir tanıtımdır.

ETİKETLER: TİMBERLAND , EDA ŞÖLENCİ , SEDA ŞEN