22 Şubat 2017

Stil Star: Günün Kadını Adwoa Aboah

EDİTÖR: BUĞU MELİS ÇAĞLAYAN

Adwoa Aboah

Fotoğraf: Getty Images Turkey

İngiliz model Adwoa Aboah, bu sıralar deyim yerindeyse her yerde. Aykırı duruşuyla podyumda fırtına estiren yirmi üç yaşındaki Aboah, hayatlarında zorlu dönemeçlerden geçen genç kızları güçlendirmeyi amaçlayan Gurls Talk platformunun da kurucusu. Ancak Aboah’nın üstlendiği bir rol daha var: Trendleri sınayan, klişeleri güncelleyen, şaşırtan ve daima ilham veren stiliyle o, en iyi giyinenler listelerinin yeni olağan şüphelisi.

Adwoa Aboah

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Sürüden ayrıl

Serpentine Gallery’deki geleneksel yaz partisine Gucci görünümüyle katılan Aboah, elbisesinin kolye illüzyonu yaratan işlemeleriyle dozunda maksimalizme göz kırpıyor. Pembe ve fırfırların nai iğini kıran bu karakterli detay, şaşırtmayı seven genç modelin aykırı tavrıyla uyumlu. Alessandro Michele’nin glam retro feminenliğine Adwoa usulü tezat duruş ise rastgele bir şekilde tek omzun üzerine bırakılmış haki bomber ceketten.

Adwoa Aboah

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Bilmediğiniz gibi

Geçtiğimiz aylarda gerçekleşen Fashion Awards’da Yılın Uluslararası Modeli ödülüne aday olan Adwoa Aboah, kırmızı halı klişelerini bir kenara bırakıp tuhaf olanın peşinden gitti. Aboah’nın yükselişteki İngiliz tasarımcı Molly Goddard imzalı neon yeşil tül elbisesi gecenin en iddialı görünümleri arasındaydı. Sıradışı stil ikonu, Glamour Women of the Year törenine giydiği Balenciaga imzalı ekoseli takımıylaysa kırmızı halıdaki elbise hegemonyasını altüst etti.

ETİKETLER: ADWOA ABOAH , STİL STAR