12 Temmuz 2016

Şimdi Dene: Yazlık Örgüler vs. Batik Baskılar

EDİTÖR: ZEYNEP SEREN İLKAN

Genişleyerek sıcak havalara adapte olan örgüler, DIY akımının kıdemli üyesi batik desenlerle aynı kaderi paylaşıyor. Yıllar önce tedavülden kalkan bu iki parça, yüksek modayı da arkasına alarak dönüyor.

Yazlık örgüler

Ali MacGraw, Jane Birkin, Twiggy gibi moda dünyasının ikonik isimlerinin üzerinde retro bir kimlik kazanan yazlık örgüler, bu defa günü yakalıyor. Gucci 2016 İlkbahar/Yaz şovunda canlı renkleriyle dikkat çeken, Tommy Hilfiger koleksiyonunda mini modellerde kendini gösteren, Chloé podyumunda ise bohem tavrıyla adından söz ettiren örgüler, Kendall Jenner’ın üzerinde gümüş takılarla Coachella’ya gidiyor.

Batik baskılar

1960'larda Janis Joplin ve John Sebastian gibi rock starlar eşliğinde moda dünyasına giriş yapan, 90'lı yıllarda kaydettiği güçlü ivmenin ardından bir süreliğine rafa kalkan batik parçalar, bu yaz en parlak dönemini yaşıyor. Aynı anda Altuzarra, Roberto Cavalli, Emilio Pucci, Narciso Rodriguez ve Paco Rabanne 2016 İlkbahar/Yaz koleksiyonlarında yer alan batik baskılar, farklı doku ve kesimlerde hayat buluyor.

ETİKETLER: ŞİMDİDENE , BATİK BASKILAR , YAZLIK ÖRGÜLER , TREND , KENDALL JENNER , PERNİLLE TEİSBAEK