25 Mart 2017

Şimdi Dene: Neon Renkler vs. Pastel Tonlar

EDİTÖR: ZEYNEP SEREN İLKAN

Renklere yeni yeni alışanlar veya pigment sevgisini çoktan bir üst boyuta taşıyanlar! Bu yaz herkese uygun bir renk paleti var. Peki sizin ne kadarına cesaretiniz var?

Neon renkler

Aranan enerji neon tasarımlarda! 2017 İlkbahar/Yaz şovlarında kalabalık bir kadroyla moda dünyasına dönüş yapan baskın pigmentler, 80’lerden beri ilk defa bu denli yüksek sesli. Chanel’in teknoloji çağına gönderme yapan neon baskıları, Alexander Wang’in sahil şeridinden el sallayan dinamik parçaları, Barbara Bui’nin altlı üstlü renk bombardımanı ve Jason Wu’nun fosforlu tasarımları cesaretinizi ölçmeye hazır.

Pastel tonlar

Aradaki buzlar eriyor. Renkli tasarımlara mesafeli duran sezon kadını bu yaz pembe, mavi, mor, yeşil ve sarının en sakin tonlarıyla renklere yumuşak bir geçiş yapıyor. Aklını ilk çelen Jil Sander’ın heykel formlu pilili tasarımları, Blumarine’in fresh parçaları ve Céline’in pelerinli elbiseleri oluyor. Vionnet ve Marni ise ilham veren tonsürton uygulamalarıyla yeni başlayanlar için baştan ayağa renklere bürünmenin en temkinli yolunu gösteriyor.

ETİKETLER: ŞİMDİDENE , TREND , 2017İLKBAHARYAZ , RENK , NEON , PASTEL , RİHANNA , SOLANGE