10 Şubat 2016

Şimdi Dene: Karpuz Kol vs. Xl Kol

EDİTÖR: ZEYNEP SEREN İLKAN

Bu sezon sıkı bir mücadeleye sahne oluyor: Uzun kollarını çekiştire çekiştire daha da uzatan umursamaz tavırlı asi kadın, kabarık kolları ve pastel tonlarıyla çağdaş masal kadınına karşı.

Karpuz kol

Üzerine yapışan demode etiketinden ansızın sıyrılan karpuz kol, zamana ayak uyduran tavrıyla sezonun gizli silahlarından. Fendi 2016 İlkbahar/ Yaz koleksiyonu için kolları kabartan Karl Lagerfeld’i, Christian Dior için hazırladığı son koleksiyonla Raf Simons izliyor. Pastel tonların ve naif dokuların hakimiyetindeki parçalarla Simons, kabarık kolları kısa kazaklarla günümüze uyarlıyor. Bugüne kadar minimalist çizgisinden çıkmayan Phoebe Philo’nun Céline kadını da karpuz kollu elbiseleriyle yükselişe geçen bu trende bir şans veriyor.

Xl kol

Uzun kollu giymek hiç bu kadar cool olmamıştı. Elleri komple kaplayan, hatta parmak ucundan da aşağı uzayan sezonun uzun kolu, çabasız şıklığın kısa yolu. Proenza Schouler podyumunda düşük omuzlar ve derin yırtmaçlarla flörtöz bir portre çizen uzun kollar, Vetements’da umursamaz tavrı dışa vuruyor. Ellery’de minimalist elbise ve takımlara hareket katmak için tercih edilen, Jacquemus’nün beyaz gömleklerinde görülen, Marques Almeida’da ise mini şortlara eşlik eden kollar, sokağa bu yaz sandalet ve terliklerle çıkmaya hazırlanıyor.

ETİKETLER: TREND , İLKBAHAR YAZ 2016 , KARPUZ KOL , XL KOL , RİHANNA , PERNİLLE TEİSBAEK , ŞİMDİDENE , VOGUE TÜRKİYE ŞUBAT