20 Ocak 2017

Şimdi Dene: Balıkçı Yaka vs. Hoodie

EDİTÖR: ZEYNEP SEREN İLKAN

Kapıdan çıkar çıkmaz eve geri koşmak istediğimiz şu günlerde aranan sıcaklık tanıdık parçalarda. Vücudu, boyundan bele kadar bir kalkan gibi sarıp sarmalayan balıkçı yaka üstler ve sıcak havayı içerde hapseden konforlu hoodie’lerle bu kış kolay geçecek!

Balıkçı Yaka

Yola yalnız da çıkıyor, elbise ve bluzların içine de sızıyor. Bu kış balıkçı yaka üstler kapıdan kovsanız bacadan giriyor! Valentino, bu sene bu parçayı en bonkör kullanan markaların başında; her boşluğu bir balıkçı yakayla dolduruyor. Proenza Schouler ve Céline ise yenilikçi yorumlarıyla bu klasik parçanın kapsama alanını katlıyor; detaylı tasarımlarla modern siluetleri de tavlıyor. Dior geçmişe gönderme yapıyor, Carven gelecekten bildiriyor. Size de doğru yere doğru parçayı seçmek düşüyor.

Hoodie

İlhamını sokak stilinden alan markaların yükselişe geçişiyle cazibesini katlayan sportif parçaların şu sıralar en popüleri, hoodie’ler. Konfor ve sıcaklık kategorilerinde rakiplerine fark atan bu parça stil konusunda da rüştünü ispatlamış durumda. Podyumda saten etekler ve uzun çizmelerle ehlileşmiş bir portre çizen, sokaktaysa stil ikonlarının üstünde şekilden şekle giren kapüşonlu sweatshirt’ler, akılarda yer eden kimliğinden çok uzakta, çok revaçta.

ETİKETLER: ŞİMDİDENE , TREND , BALIKÇI YAKA , HOODİE , VOGUE TÜRKİYE OCAK