10 Mayıs 2021

Rahatlığın Retro Yanı Sabo Terlikler Yeniden Gündemde

YAZI: DENİZ MİRAY PETRİNİ

sabo terlik, yaz

@leiasfez

 

70’ler geri dönüşünü kutlamaya sabo terliklerle devam ediyor. Platformlu ve biraz kaba sayılabilecek bir formu olmasına rağmen sunduğu rahatlıkla tercih sebebi olan bu terlikler, özellikle Hermés, Givenchy, Chanel gibi lüks markaların 2021 İlkbahar/Yaz koleksiyonunda güncellenerek yeniden aramıza katılacağının da sinyallerini vermişti. 

sabo terlik, yaz

@camillecharriere

Evde geçirdiğimiz süreci de hesaba katarsak, artık hem şıklığı hem de konforu bir arada sunan tasarımlara daha fazla yöneliyoruz, ki bunun örneklerini hem ugg’ların hem de croc’ların yükselişiyle net bir şekilde görmüştük. Çorap ve terlik ikilisi bile bütün zorlu stil kodlarına rağmen hızla kabul görürken, çok daha şık bir çizgiye sahip olan sabo terlikleri günlük hayatımıza hiç düşünmeden dahil edebiliriz.

Camille Charrire’den Leia Sfez’e kadar pek çok it-girl’ün de tercih ettiği bu retro tamamlayıcı, özellikle uzun elbiselerle kullanırken günlük stilimize de kolaylıkla adapte oluyor. Giy ve çık ekolünün geçmişten gelen yeni üyesini özellikle bu sezon favorileriniz arasına ekleyebilirsiniz.

ETİKETLER: SABO TERLİK , CLOG , TREND , 2021 İLKBAHAR/YAZ