27 Nisan 2017

O Kız: Parizyen Stiliyle Louise Follain

YAZI: BUĞU MELİS ÇAĞLAYAN

Louise Follain

Fotoğraf: @louisefollain 

Instagram’da her geçen gün yeni bir ikon türeyedursun, yirmi bir yaşındaki Louise Follain neredeyse sihirli aurasıyla bu kalabalıktan sıyrılmayı başarıyor. Üniversitede ekonomi öğrenimi gören Louise, şu an modellik kariyerine ağırlık verse de ufak ufak moda editörlüğüne el atmış. Bu iki işin birbirine fazlasıyla bağlı olduğunu düşünüyor, dolayısıyla bir kariyeri sona erdirdiğinde diğerine yumuşak geçiş yapabileceği konusunda kendinden emin.

Louise Follain

Fotoğraf: @louisefollain

Paris’te doğup büyüyen it-girl, kalıplara sokmaktan pek hoşlanmadığı feminen stilini, vintage etkili ve deneysel olarak tanımlıyor. Çocukluğundan beri kıyafetlere takıntılı. Stiline dair hatırladığı en eski anı, ona çok güzel kıyafetler aldığını düşündüğü annesi için altı yaşındayken kaleme aldığı teşekkür notu.

 Louise Follain

Fotoğraf: @louisefollain

Moda sektöründe çalışsa da denemeyi tercih etmeyeceği trendler var. Örneğin Vetements’un öncülük ettiği yeni dalga moda algısını pek sevmediğini itiraf ediyor. Takıntılı olduğu parçaları tüm olasılıklarıyla tekrar tekrar giymekten keyif alıyor Louise. Bir şeyin öncelikle kendisine yakışması önemli, sezonun “it” tasarımlarını karakterine uyduramıyorsa, o zaman gardırobuna almasının da anlamı yok! Haddiden fazla jean pantolon, tişört ve boğazlı kazağa sahip; daha maceraperest parçaları onlarla birlikte giyerek tezatlık yaratmayı seviyor.

Louise Follain

Fotoğraf: @louisefollain

Stilini kurgularken ona en çok Paris ilham veriyor: “Paris bir açık hava müzesi gibi, dünyanın en güzel şehirlerinden birinde yaşamak büyük lüks” diyor verdiği bir röportajda. Güzellik tercihleri Louise’in nouvelle vague (yeni dalga) stilinin önemli bir parçası. Twiggy referanslı örümcek kirpikleri, bazen kendi kestiği kakülleri ve doğal makyajı, sahip olduğu Birkinvari tavrı güçlendiriyor. Mükemmel görünmek gibi bir derdi yok; kusursuzluğunu kusurlara karşı gösterdiği bu hoşgörüye borçlu. Zaten gerçek bir parizyenden de tam olarak bu beklenirdi!

ETİKETLER: LOUİSE FOLLAİN