03 Mart 2022

Kate Middleton’ın Stiline Uyacak Sürdürülebilir İskandinav Markaları

YAZI: EMİLY CHAN

DERLEYEN: PINAR TAHİRLER

Daha sağlıklı, mutlu bir toplum yaratmak amacıyla Kraliyet Vakfı Erken Çocukluk Merkezi’ni kuran Cambridge Düşesi Kate Middleton resmi bir ziyaret amacıyla geçtiğimiz hafta Kophenang’daydı. Seyahatinin ilk günü Danimarka bayrağının renklerini taşıyan kıyafetiyle beğeni toplayan Middleton, sürdürülebilir stil tavrıyla dikkatleri üzerine çekmeyi yine başardı. 

melina

By Malene Birger

İskandinav minimalizminin vizyonunu benimseyen ve sürdürülebilirliği ön planta tutan By Malene Birger’in sade renkleri, ceket ve trikoları Düşes'in tercih edebileceği stile çok yakın.

melina

Ganni

Düşes'in Kasım ayında Glasgow'daki Cop26 sırasında giydiği, GANNI'nin Let's Go Outside kapsülünün bir parçası olan ve yüzde 100 geri dönüştürülmüş polyesterden yapılan yapılan yeleği hala hafızalarda. Kate Middleton'ın bu hafta Danirmarka turunda da Ganni etiketli bir parça tercih etmesi olası.

melina

Bite Studio

2016 yılından bu yana sürdürülebilir bir İskandinav markası, Londra merkezli, Bite Studio'nun 2022-23 Sonbahar/Kış koleksiyonu, Kate'in sıklıkla tercih ettiği özel dikim ceketlere ve canlı gömleklerle sahip. Özellikle ipek gömlekleri Düşes'in seyahatinde ona eşlik edebilir.

melina

Markly Kenly Domina Tan

Tasarımcı Mark Kenly tarafından 2014 yılında piyasaya sürülen markanın, Amerikalı ressam Georgia O'Keeffe'den ilham alarak tasarlanan 2022-23 Sonbahar/Kış koleksiyonu sanatseverliğiyle de bildiğimiz Düşes için tercih edilebilir parçalar sunuyor.

melina

Skall Studio

Sürdürülebilir tasarımı savunan bir diğer İskandinav marka, takım elbiselerinin rahatlığı, pastel renkleriyle kuşatılan elbiselerle mütevazı ve feminen tarzıyla Düşes'in favorileri arasına girebilir.

melina

Marimekko

Marimekko'nun çiçekli desenleri baskı hayranı olan asil Düşes'in tarzına göre. Bu sefer onu Marimekko'nun cesur, grafik tasarımlarından birinde görebiliriz.

İlgili Başlıklar