30 Nisan 2016

Fransa’nın Eklektik Pop Prensesi Soko

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

Soko

Fotoğraf: @sokothecat

Instagram’daki adıyla ‘Soko the Cat’ ya da kendi deyimiyle ‘Beyaz Gotik’ olarak tanıdığımız 30 yaşındaki Fransız şarkıcı Soko’nun asıl adı Stephanie Sokolinski. Eklektik stili, kadife sesi, Amerikan aktris Kristen Stewart ile ilişkisi ve son olarak Instagram’daki kötü şöhretiyle gündemden düşmeyen Soko, son dönemin cool isimlerinden biri. 

Soko’nun karakteri eğlenceli, umursamaz ve cool stiline ışık tutuyor. "Özgüvensizliklerimi garip, grunge kıyafetler arkasında saklıyorum" diyebilecek kadar kendine güveni tam aslında. 80’ler Madonna’sı stil ikonu olan Soko, Paris Moda Haftası’nda Stella McCartney, Giambattista Valli ve Chanel defilelerinin ön sırasındaki yeriyle yükselen stil star olduğunu kanıtladı.

soko

Fotoğraf: @sokothecat

Soko’nun ön plandaki müzik kariyerinin altında, onun saklı cevheri olan sinema kariyeri de var. Soko 2003 yılından bu yana kült Fransız sinemasında da Hollywood'da da yeteneklerini göstermeye devam ediyor. Soko’nun kadife sesi nereden tanıdık geliyor diye düşünüyorsanız hemen merakınızı giderelim. Soko 2013 Oscar adayı Her filminde Scarlett Johansson gibi bir işletim sisteminin karakterini seslendirdi. Soko’nun kötü Instagram şöhretine gelecek olursak da Soko Instagram DM’ine gelen cinsel içerikli mesajlardan ‘Sextagram’ isimli bir fanzin oluşturarak interneti sallayan isimlerden biri oldu.

Soko’nun Eğlenceli Instagram Dünyası

ETİKETLER: SOKO , KRİSTEN STEWART , TREND , CHANEL , PARİS MODA HAFTASI , İNSTAGRAM