30 Mayıs 2018

Amber Valletta’nın Mini Keşfi

Sezonda etek boyları tırmanıştayken, Amber Valletta, mini giyecek özgüveni uzun yıllar sonra nasıl bulduğunu anlatıyor.

amber valetta

Valletta, Saint Laurent deri parçalarla

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Kate Moss, dar kesim denim pantolonlar; Meghan Markle, kuşaklı mantolarla hüküm sürüyor. Her kadının kendisini tanımlayan özel bir parça giysisi olması gerekiyor. Benimki mini etek. Ama aslına bakarsanız durum daima böyle değildi.

amber valetta

Valletta, Saint Laurent deri elbisesiyle

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Modellik yapmaya başladığımda, Naomi’nin bacakları süpermodeller arasında en güzeliydi. Linda Evangelista ile Shalom Harlow’un da muhteşem bacakları vardı. Peki ya benimkiler?.. Çok uzun yıllar bacaklarımı hiç sevmedim ve bu yüzden pek de göstermedim. Tutumumu değiştireli 15 yıl oldu. Şu anda 44 yaşındayım ve 24 yaşımdakine oranla daha çok kısa etekler giyiyorum.

amber valetta

Üç renkli gece elbisesi ise Atelier Versace

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Yürüyüş, bisiklet, ağırlık, kardiyo, yoga ve dans yoluyla spora çok zaman ve enerji verdim. Bilinçli olarak bacaklarımı güzelleştirmek için yapmamıştım ama sonuçta çok daha iyi duruyorlar. Eskiden olmadığı kadar keskin hatlılar. Teyzem bir gün beni şortlu görünce gençliğinde daha sık mini giymediği için pişmanlık duyduğunu söyledi. “Bacakların iyiyken göstermen lazım. Avantajını kullan!” dedi. Ben de madem bu kadar çalıştım bari zevkini çıkarayım diye düşündüm.

amber valetta

Bugün ultra minileri çekinmeden giyiyor

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Kısa parçaları genelde geceleri giyiyorum. Bacaklarımın açıkta olmasının verdiği fiziksel özgürlüğü seviyorum. Çaba göstermeden insanın kendisini seksi hissetmesini sağlıyor hem... Saint Laurent’ın mini tarzına bayılıyorum örneğin. Güçlü ama bir taraftan da kadınsı ve şık; tam bana göre! Tabii üzerinize kısa bir şey giydiğinizde, rahat olmak ve kendinizden emin durmak istiyorsunuz. Geçenlerde biri kadınların belli bir yaştan sonra mini giymemesi gerektiğini savunan bir düşünce tarzından bahsetti. Böyle bir şey duymamıştım, zaten kulak da asmıyorum.

ETİKETLER: AMBER VALLETTA , ETEK , MİNİ ETEK