11 Ocak 2016

73. Golden Globe Awards'un Öne Çıkan İki Rengi: Kırmızı ve Pembe

EDİTÖR: ZEYNEP SEREN İLKAN

Yıllardır birbirine mesafeli duran iki renk dün gece Golden Globes'ta buluştu. Birbirine taban tabana zıt kırmızı ve pembe şimdi bir arada, üstelik kırmızı halıda.

En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü kazanan Jennifer Lawrence, kırmızı halı için kırmızıyı seçenlerden. Dior imzalı pencereli elbisesi için kolye dışında aksesuar tercih etmeyen Lawrence, kırmızının gücüne inanıyor. Gecenin bir başka kırmızılı ismi ise kırmızının en koyu tonlarına sığınan senenin en hızlı yükselen stil ikonlarından Zendaya. Katlı elbisesi ve ortadan ayırdığı saçlarıyla bizi İspanya topraklarına ışınlayan şarkıcı takılarıyla da kırmızıya kendi yorumunu katmayı birkez daha başarıyor. Natalie Dormer'ın helenistik kolları, Emmy Rossum'un açık omuzları ve Olivia Wilde'ın derin dekoltesi de kırmızı halıda kırmızı kuralından şaşmıyor.

Carol filminde başrolleri paylaşan Rooney Mara ve Cate Blanchett'in yolları film setinden sonra kırmızı halıda kesişmeye devam ediyor. 73. Golden Globes Awards'a aynı filmdeki performanslarıyla, aynı kategoriden aday olan iki isim Mara ve Blanchett, bu gece için elbise tercihini aynı renkten yana kullandı. Geceye Alexander McQueen ve Givenchy imzalı iki elbiseyle katılan oyuncular gecenin pembe trendine start verdi. Onları izleyen Katy Perry, Amber Heard ve Zoe Kazan da pembenin farklı tonundaki elbiseleriyle gecenin rengini belli etti. 

ETİKETLER: GOLDENGLOBES2016 , 73. ALTIN KÜRE , TREND , KIRMIZI , PEMBE , JENNİFER LAWRENCE , CATE BLANCHETT , ROONEY MARA