F

15 Ocak 2019

2019'un Asimetrik Jean Trendine Hazır mısınız?

YAZI: ELİF ALTINTAŞ

Fotoğraf: Instagram / @kseniaschnaiderFotoğraf: Instagram / @kseniaschnaider

Moda endüstrisinde aşırılıklara yeni yeni alışmaya başladık. İlk önce Balenciaga’nın abartılı siluetlerine mesafeli yaklaştık, daha sonra Vetements’un normlara meydan okuyan duruşuna. Ama içimizdeki anti-estetik tutkusu, bizi güzel görünmeyenlerin de güzel olabileceğine ikna etti. Çakmaktan yapılma topuklar, hantal sneakerlar, ekstra büyük boyutlar derken, iki farklı jean tek celsede bir araya geldi. Ve bunu yapan moda dünyasının bir başka aykırı çocuğu Ksenia Schnaider’dan başkası değildi.

Geçtiğimiz yıllarda Bella Hadid’in de radarına giren Kiev merkezli denim markasının yeni jean pantolonunu tasvir etmek için, bir kot bacağıyla birleştirilmiş başka bir kot bacağı desek gözünüzde canlanacaktır. Bir paçası JNCO tarzı, diğer paçası ise şık ve dar görünümlü….

Bella HadidFotoğraf: Instagram / @bellahadid

‘Demi-Denim’ -yarı jean- trendinin yaratıcılarının bu tasarımı nasıl meydana getirdiğini merak ediyorsanız, cevap basit. Tabii ki en çok satan iki modeli birleştirerek.

Ksenia “Ortağım Anton Schnaider, bunun çok çılgınca olduğunu ve kimsenin böyle kotlara ihtiyaç duymadığını söyledi, bu yüzden birkaç sezon bu fikri terk ettim. Ama birkaç ay önce, en az bir kişinin böyle kotlara ihtiyaç duyduğunu fark ettim – yani benim!” diyor.

Tasarımlarının tuhaf ve tribal olduğunun farkındalar ancak endüstrinin sürreal bir rüzgara kapılıp gittiğini de göz ardı etmiyorlar.

Meraklısına not: 2019’da bu çılgın parçaya sahip olmak isterseniz 377 doları gözden çıkarmalısınız.

ETİKETLER: JEAN , TREND , 2019 İLKBAHAR/YAZ , SOKAK STİLİ , DENİM