LIVING
LIVING

24 Eylül 2021

Osmanlı Zanaatının Modern Çizgilerle Buluşma Noktası

İstanbul Boğazı’nın ruhu iyileştiren manzarasına bakarak başlayan bir sabah ya da karşı kıyının ışıklarının yansıdığı keyifli bir akşam yemeği sofrası… 

mandarin oriental bosphorus

Osmanlı Zanaatının Modern Çizgilerle Buluşması 

Şehrin en gözde semtlerinden Kuruçeşme’de bu yaz misafirlerini ağırlamaya başlayan Mandarin Oriental Bosphorus, dünyaca ünlü iç mimarlık firması Tihany Design tarafından, tarihte birçok medeniyete ev sahipliği yapmış İstanbul’un eşsiz güzellikteki yalı ve saraylarından esinlenilerek tasarlandı. 

Zengin Osmanlı zanaatının modern çizgilerle birleşimini sunan mimari yapıya eşlik eden organik doku ve desenleriyle lüks odaları ise Boğaz’ın ihtişamlı yalılarının ruhunu taşıyor. Geniş pencerelerden içeri giren manzara, konaklama deneyimini eşsiz bir atmosferde sunuyor. 

mandarin oriental bosphorus

Seçkin Lezzetler Noktası 

Şık otelde yeme-içme de her damak zevkine uyacak seçkin lezzetleri barındırıyor. Modern Asya ve İtalyan mutfaklarının uluslararası temsilcisi Novikov’un Boğaz’a nazır muhteşem restoranı Novikov Istanbul, dünya çapında klasikleşmiş Novikov Lounge Bar, dinamik ortamı ve Boğaz’ın maviliklerine uzanan geniş terasıyla öne çıkan Bosphorus Lounge ve yemyeşil bahçesi ve havuz kenarındaki benzersiz ambiyansı ile göz dolduran Novikov Pool Bar ile Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, şehrin en güzel gastronomi merkezlerinin başında geliyor. 

mandarin oriental bosphorus

Huzur Dolu Bir Gün

Lüks bakım, güzellik odaları, hamamlar ve spor alanlarıyla geniş bir Zen bahçesi şeklinde dizayn edilen The Spa at Mandarin Oriental Bosphorus, Istanbul, sağlıklı ve iyi yaşam programlarıyla da gününüzü güzelleştirme imkanı sunuyor. 

Hayat İçin Alan

Birbirinden özel konseptleriyle dikkat çeken üç balo salonu, Boğaz’a nazır geniş bir bahçe ve açık havuzu kapsayan ihtişamlı teras davet alanı, son teknoloji ile donatılmış altı toplantı odası ve sıra dışı tarzlarda dekore edilebilen Crystal Etkinlik Salonu, düğünlerden iş toplantılarına, özel davetlerden diğer seremonilere, her türlü okazyona uygun seçeneklere ev sahipliği yapıyor.ETİKETLER: MANDARİN ORİENTAL , MANDARİN ORİENTAL BOSPHORUS