30 Eylül 2021

Cambridge Düşesi’nin Çevreye Duyarlı Aksesuarlarına Yakından Bakış

YAZI: EMİLY CHAN

DERLEYEN: ILGAZ GÖKIRMAKLI

Birçoğumuz gibi, Cambridge Düşesi de yaz boyunca işe dönüş gardırobunu mükemmelleştirmekle meşguldü ve bu hafta kraliyet koleksiyonuna yeni bir aksesuar ekledi: Tusting'den sürdürülebilirlik referanslarıyla dolu bej bir çanta. Cambridge Düşesi’nin mücevherlerinden ayakkabılarına kadar sürdürülebilirlik referanslarıyla dolu, favorilerini bir araya getirdik.

Tusting Holly Çanta

kate middleton

Cambridge Düşesi, Tusting'in Holly mini çantasıyla.  MAKSIMUM MUMBY/ INDIGO

Düşes, daha önce aynı markanın kanvas bir çantasıyla görüldükten sonra Oxfordshire'daki ziyareti için Tusting'in koleksiyonundan Holly mini çantasını tercih etti. 147 yıllık geçmişi olan İngiliz şirket, tasarımlarında özenle seçilmiş deri ve geri dönüştürülmüş malzemeler kullanıyor, tüm çantaları Buckinghamshire atölyelerinde el işçiliğiyle üretiliyor. 

Daniella Draper Kolye

kate middleton

Kate Middleton, Daniella Draper imzalı altın bir kolye takıyor. F: ENVER HUSSEIN

Genellikle kişisel bir öğeye sahip mücevherler seçen Kate Middleton, ilk olarak geçen yıl çocuklarının (G, C ve L) baş harflerini içeren Daniella Draper imzalı, altın bir kolye takarken görülmüştü. Bu İngiliz mücevher tasarımcısı, geri dönüştürülmüş malzemeler kullanıyor ve parçalarını yerel olarak üretiyor. 

Manu Atelier Çanta 

kate middleton

Manu Atelier'in mikro kalın çantalı Düşes. F: MAKSIMUM MUMBY/İNDIGO

Kült marka Manu Atelier’in yeşil mikro Bold çantası, her zaman bağımsız etiketleri desteklemeye hevesli olan Düşes’in koleksiyonunun temel taşlarından biri. Bu özel stil artık tükenmiş olsa da, mini Roxy çanta da benzer bir kutu şeklinde. Tüm parçalarını kendi atölyesinde üreten Türk markası, hammaddesini yerel kaynaklardan temin ediyor, çevre sertifikalı tabakhaneler kullanıyor ve atık bırakmama politikası ile faaliyet gösteriyor.

Monica Vinader Küpeler

kate middleton

Düşes, en sevdiği Monica Vinader yeşil oniks damla küpelerini takıyor. F: WPA POOL

Monica Vinader, Kate Middleton'ın uzun süredir favorilerinden biri ve Düşes'in yeşil oniks damla küpelerini taktığı düzenli olarak görülüyor. İngiliz mücevher markası, tasarımlarında, Sorumlu Mücevherat Konseyi tarafından onaylanan ve CO2 emisyonlarını dengeleyen geri dönüştürülmüş altın ve gümüş kullanıyor.  

Alex Monroe Kolye 

Bir başka İngiliz mücevher tasarımcısı Alex Monroe, yakın zamanda Kate Middleton tarafından desteklendi. Kraliyet, pandemi sırasında markanın Paleontoloji Nugget Kolyesini birkaç kez taktı; ancak arı kolyesi en bilinen tasarımı olmaya devam ediyor. Her parça el yapımı ve mümkün olduğunca geri dönüştürülmüş malzemeler kullanılarak birleşik üretiliyor.

Veja Spor Ayakkabılar

kate middleton

Kate bir çift Vejas giyiyor. F: SAMIR HUSSEIN

Aynı zamanda Sussex Düşesi Markle’ın da favorilerinden olan marka, Kate Middleton'ın da ayakkabı koleksiyonuna eklendi. Düşes'in, spor ayakkabı koleksiyonunda bir çift beyaz ve altın rengindeki Esplar tasarımını tercih ettiği görülüyor. Fransız markası, tasarımlarında kromsuz deri ve geri dönüştürülmüş PET kullanmayı ve tedarik zinciri boyunca şeffaflık sunmayı içeren eko-kimlik bilgileriyle tanınıyor. 

ETİKETLER: KATE MİDDLETON , MODADA SÜRDÜRÜLEBİRLİK