16 Mart 2019

It-girl’lerden 4 Sokak Stili Dersi

EDİTÖR: ZEYNEP SEREN İLKAN

Kim, neyi, nasıl giymiş? Hangi parçaları birbiriyle eşleştirmiş? Sokak stili yıldızlarını takibe aldık ve stil günlüklerinden bu dersleri çıkardık.

1. Kendinize Bir Üniforma Belirleyin

Aynanın karşısına geçip saatlerce ne giyeceğinizi düşünmeye her zaman vaktiniz olmayabilir. Böyle günler için sizi yarı yolda bırakmayacak bir stil formülü geliştirin. Vücut şeklinizi ve favori parçalarınızı göz önünde bulundurarak belirleyeceğiniz bu joker kombinasyonu, aksesuar seçimlerinizle mevsimlere, mekana ve günün farklı saatlerine kolaylıkla adapte edebilirsiniz.

 

linda tol

Linda Tol

Fotoğraf: Getty Images Turkey

2. Kaliteli Bir Palto Her Zaman Hayat Kurtarır

Mevsimlerden sonbahar ve en çok giydiğiniz parça kaçınılmaz olarak paltoysa, bu sezon yatırım yapacağınız tasarımı uzaklarda aramayın. Unutmayın, kaliteli bir palto sizi sadece sıcak tutmakla kalmaz aynı zamanda ihtiyaç duyduğunuzda iyi bir kamu aj öğesidir. İçine ne giyerseniz giyin, ertesi gün yalnızca paltonuz hatırlanacak.

 

3. Defalarca Giyemeyeceğiniz Parçaları Almayın

Farklı siluetlerde, farklı kıyafetlerle hayal edemediğiniz bir parçayı alışveriş sepetinize eklemeyin. Onu tekrar tekrar giyebileceğinize ve her giydiğinizde yeni bir yorum katabileceğinize emin olun.

 

 

pernille teisbaek

Pernille Teisbaek

Fotoğraf: Getty Images Turkey

4. Klasiklerinizi Güncellemekten Korkmayın

Kabul ediyoruz, düz kesim bir denim ceket, klasik bir trençkot ve sivri burunlu botların modası hiçbir zaman geçmeyecek. Ama yeni form, renk ve materyallerle güncellenen modeller neden sıradaki o parçanız olmasın? Sık kullanılanlar kategorisine girmeye hazır yenilikçi parçalara gardırobunuzda yer açın.

İskandinav sokak stili yıldızı Pernille Teisbaek, modern parçalarla klasik siluetler yaratmayı en iyi başaranlardan. Çift renkli botları ve trençkot görünümlü denim ceketi görüldüğü bu kareler, bunun en iyi örneği.

 

ETİKETLER: DERSİMİZ SOKAK STİLİ , SOKAK STİLİ , JULİE PELİPAS , PERNİLLE TEİSBAEK , NATASHA GOLDENBERG , LİNDA TOL , SOKAK STİLİ TRENDLERİ , VOGUEİNSTAGRAM