19 Mart 2016

Bir Sokak Stili Fotoğrafçısının İtirafları: Style du Monde

YAZI: BUĞU MELİS ÇAĞLAYAN

İnternet aleminin en esaslı sokak stili platformlarından biri olarak anılan Style du Monde, kurulduğu yıl olan 2008'den bu yana adından söz ettiriyor. Belçika'nın ilk sokak stili blogu olma özelliği taşıyan sitenin son ayları bir moda başkentinden diğerine koşuşturarak geçiren yaratıcı Acielle, bir sokak stili fotoğrafçısı hakkında merak edilenleri anlatıyor. Unutmadan ekleyelim; 27 Mart Pazar, Style du Monde 2016 Sonbahar/Kış Moda Haftalarından favori kareleriyle Vogue Türkiye Instagram hesabını ele geçirecek.

 

 

A photo posted by STYLE DU MONDE ❤ (@styledumonde) on

 

Sokak stili fotoğrafçılığı için en sevdiğim şehir Paris, özellikle Paris Moda Haftası zamanında. Bunun en büyük sebebi kalabalığın daha enternasyonel ve çeşitli olması.

Eğer hayatım boyunca yalnızca tek bir stil ikonunu fotoğraflayacak olsaydım, Rihanna'yı seçerdim. Çünkü muhteşem stili ve yaratıcı dünyası onu diğer tüm insanlardan ayırıyor.

Favori fotoğrafçım Steven Meisel.

Modaya karşı tutkum annemin dergi koleksiyonunu karıştırmaya başlamamla doğdu.

2016 Sonbahar Moda Haftaları boyunca en kötü sokak stili diyebileceğim bir şeyle karşılaşmadım; çünkü yalnızca hoşuma giden şeylerin fotoğrafını çektim!

 

 

A photo posted by STYLE DU MONDE ❤ (@styledumonde) on

ETİKETLER: STYLE DU MONDE , SOKAK STİLİ