19 Kasım 2020

Billie Eilish Kış İçin Terlik ve Çorap İkilisine ‘Evet’ Diyor

YAZI: ALEX KESSLER

DERLEYEN: DENİZ MİRAY PETRİNİ

bilie eilis adidas yeezy
Fotoğraf: Corey Tenold

Önümüz kış, bu da ayakkabıları yenilemek için geleneksel bir çağrı demek. Ancak hala pandeminin etkisinde olduğumuz için hepimiz içerdeyiz ve evden çalışıyoruz bu yüzden giy-çık ayakkabılar hiç olmadığı kadar duruma uygun. Terlikleri de bir çift kaşmir çorapla soğuk geçirmez hale dönüştürmek varken neden gardırobun arkasında bırakalım ki?

Phoebe Philo İlkbahar/ Yaz’ 13 Celine koleksiyonunda slide terlikleri soyunma odalarından alıp kürklü versiyonlarıyla defileye çıkartmıştı ama öncesinde slide terlik ve çoraplar yüksek moda ile pek uyumlu görülmüyordu. Spor dünyasındaki atletler tarafından tercih edilmesine rağmen bu ikili son dönemde hem lüks markalarda hem de pop kültürde bir patlama yarattı.

2014 yılında New York’ta bir dişçide görüntülenen Rihanna, tamamen rahat stilini eski bir Celine terlikle tamamlamıştı ve bu hareketiyle moda dünyasının terliklere bakış açısını değiştirmişti. O tarihten beri Bella Hadid, Kendall Jenner ve Willow Smith gibi isimlerin de bu stilden etkilendiği görüldü.

Bu yıl Şubat ayında da New York Moda Haftası’ndaki provalarda görülen supermodel Kaia Garber, Birkenstock terliklerini jean, çift düğmeli palto, örgü bere ve güneş gözlükleriyle kullanmayı tercih etmişti. Eylül’de ise DJ Khaled ve Drake’in Popstar videosunda giydiği tüylü Ugg terlikler son birkaç yıldır Justin Bieber’ın imza stili haline geldi. Dikkat çekme konusundaki şöhreti bilinen Billie Eilish, bir çift devetüyü rengi Adidas x Yeezy terlikle Gucci çorapları kombinleyerek dışarı çıktığı anda ise durum resmiyet kazandı; slide terlik ve çoraplar evden çalışılan 2020 yılınına damgasını vurmuştu.

bilie eilis adidas yeezy
Fotoğraf: Mega

Soğuk havalarda terlik-çorap ikilisini tercih etmek size kalmış ama kar yağdığında önermiyoruz. Zoom toplantılarında, market yürüyüşlerinde ya da evde vakit geçirirken terlik ve çoraplarınızla hayli konforlu anlar yaşayabilirsiniz. Şık olduğu kadar rahat çoraplarla kendinize özgü bir stil yakalayabilirsiniz. Miu Miu’nun mücevher işlemeleri çoraplarını ya da Swedish Stocking’in çevre dostu Lurex’lerini deneyebilirsiniz. Balenciaga’nın bol eşofman altlarıyla topuklu terlikler de şık bir eşlikçi olabilir. Ayaklarınızın rahat edeceği her kombinasyon için kendinize teşekkür edeceksiniz.

ETİKETLER: TERLİK & ÇORAP , SOKAK STİLİ