30 Temmuz 2022

Bandana Kullanma Rehberi 101

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

bandana

Favori aksesuarımız bandanalar bir tutam ilham ve yaratıcılıkla stilinize kolayca adapte olabilir. Bunu biz değil, popüler kültür ikonları ve unutulmaz anları söylüyor. Carrie Bradshaw'un Manhattan kaldırımlarında arz-ı endam ederken kullandığı bandanası ya da Beyonce'nin Michelle ve Kelly ile birlikte bir kırmızı halı görünümü için tercih ettiği bu sihirli aksesuarı hatırlayın.

Bu eski ve iyi dostu kullanarak görünümünüze değişiklik katmak istiyorsanız size ilham verecek bazı önerilerimiz var.

Olması gereken yerde!

Evet, bir klasik olarak boyna bağlanan kullanımıyla başlayalım. Klasik dedik ama bu görünümü de farklılaştırmak mümkün. Tek ihtiyacınız bir tutam hayalgücü, bir tutam da ilham. Nasıl mı? İsterseniz bandananızın ön uçlarını bağlayarak kullanabilir isterseniz de tasma modeliyle tamamını katlayabilirsiniz. 70'lerin esintilerinden ilham alarak hem klasik hem de şık bir tarz da benimseyebilirsiniz. Bu arada minik bir hatırlatma daha, bandananızı farklı desen ve şekillerde kullanma konusunda cesur olun.

bandana

Getty Images

Saçların ekürisi

Bir saç bandı, bir baş sargısı... Bandanayı saçlarınızla kullanmanın neredeyse sonsuz yolu var. Açık veya bağlı saçlarınız, dağınık bir topuz vb. ile farklı varyasyonlar deneyebilirsiniz. Hem uzun hem de kısa saçla harika göründüğünü de ekleyelim. Peki ya bandananazı at kuyruğunuza bağlamaya ne dersiniz? Tabii düğüm önde olacak şekilde bir kafa bandı gibi kullanmayı da ihmal etmeyin deriz.

Croplardan ilhamla

İster dışarı çıkıyor olun ister bir tatil planlıyor olun, gardırobunuzu bandanalardan dönüşen birbirinden tarz büstiyer ve croplara dönüştürebilirsiniz.

Farklı ihtimaller

Tüm bunlar yetmedi mi? Dediğimiz gibi bandanalar çok yönlü aksesuarlardır ve her seferinde sizi şaşırtacak şekilde karşınıza çıkabilir. Mesela çantanızı süsleyebilir ya da dikkat çekici bir kemere dönüşebilirler.

 

 

ETİKETLER: BANDANA