METROPOL
METROPOL

30 Eylül 2021

Kaçırmamanız Gereken 5 Kısa Film

YAZI: ILGAZ GÖKIRMAKLI

If Anything Happens I Love You
Netflix

Saatler süren filmler izlemeye enerjiniz yoksa size önereceğimiz 5 Netflix kısa filmine şans vermeyi deneyebilirsiniz.

 

If Anything Happens I Love You                                          

Will McCormack ve Michael Govier'in, bir çiftin okuldaki çatışmada çocuklarını kaybettikten sonraki mücadelesini konu alan dokunaklı kısa filmi yalnızca 12 dakika. Netflix’ten izlenebilen kısa animasyon, silahlı şiddet ve travma konusunda güçlü bir mesaj veriyor.

If Anything Happens I Love You

Netflix

Lorena, Hafif Ayaklı Kadın/ Lorena, Light-footed Woman

Ekran başında ilham verici bir yolculuğa çıkmak isterseniz Meksika'nın uzak bir bölgesinden uzun mesafe koşucusu Lorena Ramirez'in hayatına odaklanan bu belgesel tam size göre. 28 dakikalık bu kısa, köklerine ve geldiği yerli topluluğa sadık kalan filmin hikayesine geleneksel kıyafetiyle uzun mesafe koşan bir kadın sporcu ilham veriyor.

 If Anything Happens I Love You

Netflix

Jack Ne Yaptı? / What Did Jack Do?

David Lynch’in yazıp yönettiği, Jack adında bir capuchin maymunu ile başrolünü üstlendiği, hatta ses miksajını bile kendisinin yaptığı kısa filmi What Did Jack Do? Netflix kütüphanesinde. Bir cinayet masası dedektifi ve cinayetle suçlanan maymunun sorgulanmasına odaklanan bu kısa film yalnızca 17 dakika olsa da vaat ettiği eğlence bir hayli fazla.

If Anything Happens I Love You

Netflix

Angela’nın Noeli /Angela's Christmas

Yılbaşı ruhuna girmemize henüz çok vakit var ancak Damien O'Connor imzalı bu iç ısıtan animasyonu izlemek için beklemenize gerek yok. Pulitzer ödüllü yazar Frank McCourt'un kitabından ilham alan animasyon filmi, izleyicisini 1914'te İrlanda'da, I. Dünya Savaşı dönemine götürerek, Noel'de ailesini yeniden birleştirmeye çalışan Angela adında genç bir kızın hikayesini anlatıyor. Yarım saatlik bu kısa film, ailenin birleştirici gücü ve sevgi hakkında duygusal bir hikaye sunuyor.

If Anything Happens I Love You

Netflix

ANIMA

Şu sıralar Licorice Pizza isimli yeni filmiyle bizi heyecanlandıran Paul Thomas Anderson’ın yönettiği, Thom Yorke’un hem kamera karşısına geçtiği hem de müziklerini yaptığı ANIMA, Netflix semalarında. Paul Thomas Anderson’ın yönettiği müzikal kısa filmde, Radiohead’den Thom Yorke, akıllara durgunluk veren görsel bir eserin müziklerini yapıyor ve başrolünü üstleniyor. Yapılan resmi açıklamaya kulak vermek istersiniz diye doğrudan iletiyoruz: “Yüksek sesle izlenmesi tavsiye edilir.”

ETİKETLER: NETFLİX