26 Haziran 2015

Yaz Gelininin Saçları

Topuz:
Topuz yaz gelinleri için en ideal modeldir, çünkü sıcak, nem ve rüzgara karşı dayanıklıdır. İlk fotoğrafta nasıl çıkarsanız sonuncuda da öyle çıkma ihtimaliniz yüksektir. Uzun saatler dayanır. Klasik  bir model olan topuza aksesuarlarla veya detaylarla orjinallik katabilirsiniz. 
 
Marchesa
 
Marchesa’nın gelin koleksiyonunda ortadan klasik net bale topuzu ense yerine az biraz yanda toplanarak modele orjinallik katmış. Modele asıl modernliği katan ise topuzun içe kıvırma yöntemi ile yapılmış olması.
 
Dolce & Gabbana
 
Dolce&Gabbana’da ise aksesuar olarak kullanılan çiçekler sıradan bir ense topuzuna sofistike ve latin bir tarz kazandırmaya yarıyor. Unutmayın çok sıcak ve nemli bir gece ise taze çiçek kullanmak sizi zor durumda bırakabilir.
 
Bottega Veneta
 
Bottega Veneta’nın modellerinde gördüğümüz taşlı taçlar ise zarif ve klasik gelinlerin tercihi olacak cinsten. Bu aksesuar net bir topuzdan öte dağınık toplanmış, az biraz perçemler bırakılmış , modellere daha uyumludur. 
 
 
Örgü:
Yeni nesil gelinlerin yeni aksesuarı. Saçlardaki bu sade detay, romantik bir hava yaratmak ve doğallığı korumak adına ideal. Örgü günlük hayata ait bir model gibi görünse de gelinlerin masumluğuna yakışıyor.
 
Marissa Webb
 
Marissa Webb’te yandan gelişi güzel yapılmış dağınık örgü, kır düğünlerinde bohem gelinler için iyi bir alternatif olacaktır. Bu modeli ince kafa aksesuarlarıyla süsleyerek geceye taşıyabilirsiniz. Ancak dikkat saç ne kadar perçemliyse onunla uğraşmak o kadar zordur.
 
Tome
 
Klasik örgü yerine balık sırtı veya kılçık modeli de kullanılabilir. Tome’da gördüğümüz ve okul yıllarımızı hatırlatan bu arkada tek örgüler özellikle duvak tercih etmeyen gelinlerin listesinde yer almalı.
 
Açık Saç:
Deniz kenarında nemli bir ortamda açık saçlı bir gelin olmaktan kaçının, saç kabarır veya terden ense kısmı karışır. Açık saç kullanacaksanız, uygun ürünlerle saçın dalgasını ve duruşunu kontrol altında tutmak gerekir.
 
Matthew Williamson
 
Matthew Williamson kadınlarındaki yumuşak düşüşlü doğal dalgalar, klasik gelinlere önerilebilir. Açık saçlarınızla ne kadar az oynarsanız saç modeliniz o kadar dayanır, o yüzden saçın yüzünüze gelen kısmını tek taraftan geriye tutturmak, bir aksesuar kullanmak hem modeli farklılaştıracak hem de sizi rahatlatacaktır.
 
Alberta Ferretti
 
Alberta Ferretti’deki doğal dalgalar ise kumsalda evlenen gelinler için ideal bir model. Uğraşılmamış, kendinden dalgalı saçlar az biraz denizden yeni çıkmış efektine sahip. Bu modelle duvak kullanmak birbirine kontrast yaratacaktır, tropikal taze bir çiçekle süslenmesi modeli ve konsepti zenginleştirir.
 
Açık saçlı bir gelin olmak beraberinde zorlukları da getirir. Havadaki nemden kabarması, ense kısmının terden karışması gibi sorunlar yaşanabilir.
 
Kahküllü bir gelin olmayın, özellikle de yazın. Terden yapışan ve ayrılan kaküller düğün fotoğraflarında hoş çıkmayacaktır.
 
Klasik bir model olan topuzu orjinal bir model dönüştürmek için, taşlı tokalar yerine yaza yakışan taze çiçeklerle süsleyebilirsiniz.
 
Aynı şekilde örgü gibi sade bir detayı da saç modelinize ekleyebilirsiniz.

ETİKETLER: YAZ GELİNLERİ , SAÇ , GÜZELLİK , MARCHESA , DOLCE & GABBANA , BOTTEGA VENETA , MARİSSA WEBB , TOME