15 Eylül 2021

Met Gala'da Kısa Saç Çıkarması

YAZI: EKİN KURBETÇİ

sharon-stone-met-gala-hair-makeup

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Kısa saçların çekim alanına girmeye korkanlardansanız sizi ikna edecek isimler ve güzellik portreleriyle karşınızdayız. Görkemli kırmızı halı geçidi kadar, iddialı saç ve makyaj tercihleriyle de adından söz ettiren Met Gala'da bu yıl kısa saçlar hükümdarlığını ilan etti. Balerin topuzlar, dominant at kuyrukları ve XL tutamların yanında daha sade ama etkileyici olan bu saç modeli, Irina Shayk'tan Joan Smalls'a birçok ünlü ismin güzellik radarına takıldı.

sharon-stone-met-gala-hair-makeup

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Peter Pan kesimi olarak da adlandırılan bu saç modeli maskülen tavırla klasik zarafeti bir araya getiriyor. Tarayarak ya da düz fönle kurutacağınız saçlara elektriklenmeyi engelleyen bir saç şekillendirici uygulayarak hızlı ve bakımlı bir görünüm elde etmek bu kesimle mümkün. Eğer pixie kesime sahipseniz ve saçlarınızı nasıl daha şekilli uzatacağınızı düşünüyorsanız da, bu görünüm kurtarıcı bir seçenek olabilir.

sharon-stone-met-gala-hair-makeup

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Günlük ve çabasız sokak stilinden gösterişli kırmızı halı görünümlerine kadar her kombinasyona eşlik eden bu kısa kesim Rihanna, Charlize Theron, Twiggy, Audrey Hepburn ve Lady Diana gibi farklı dönemlerden farklı stil kimliklerine sahip isimlerin de güzellik imzaları arasına girmişti. Modern yorumlarıyla, yüksek modanın prestij gösterisinde zamansız statüsü kazanan bu sofistike saç modeli, kısa saçların yeniden yükselişini haber veriyor.

Lady Diana'dan Kendall Jenner'a Kısa Saçlara İlham Veren 44 Ünlü

ETİKETLER: KISA SAÇ MODELLERİ , PİXİE KESİM , PETER PAN KESİM , MET GALA 2021 , IRİNA SHAYK