21 Nisan 2015

İlkbaharın Saç Trendleri

YAZI: GÖZDE ATAKOĞLU

Tatil Saçı Rengi
Saç rengi konusunda en önemli trend, daha yaz tatiline çıkmadan çıkmışsınız efekti yaratmak. Yani saçınızda güneşten, denizden açılmış gibi görünmesini sağlamak. Ombre, Express Shine tarzı yöntemlerle doğal tonunuzdan 1-2 ton, diplere dokunmadan uçlara doğru saçların rengini açtırmak güneyde bir hafta geçirmişsiniz etkisi için yeterli olacaktır. 
 
Jessica Alba
Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
 
Asimetrik Ayrım
Saçları şakaklara yakın yerden ayırarak kullandığınız modele asimetrik ayrım deniyor. Yani gelişi güzel yana atılmış saç efekti yaratmanın planlı yolu da denilebilir. Genelde saçlarını ortadan ayırarak kullananlara saçı kestirmeden, boyatmadan farklı görünmek için de iyi bir alternatif.
Alexa Chung
Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
 
Taranmış Dalgalar
Bu kış omuzda biten Bob kesimlerin yılıydı. Bob kesimleri düz yerine yapılı iri dalgalarla kullandık. İlkbahar ve yaz sezonunda bu dalgaların omuzlarımıza olabildiğince doğal düşmesine çalışacağız. Öyle ki önce kırık fön denilen, fırçayla yapılmış yoğun dalgalar yaratacağız ve sonra bozacağız yani açılana kadar tarayacağız, işte aynen öyle… 
 
Rosie Huntington-Whiteley
 
 
Düğüm Topuz
Bu sezon, net olmayan her türlü model saçlarda kullanılabilir. Tepe topuz da bunlardan biri, düğüm yapılmış efektli karışık topuzlar özellikle revaçta. Ne yaparsanız yapın ama topuzun kusurlu görünmesini sağlayın.
 
Heidi Klum
Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
 
Kaşmir Dokusu
Net, yapıştırılmış, sert, katı ve parlak dokular bu İlkbahar ortalıkta görünmeyecek. Parlatıcı efektli serumlar kullanılmış saçlardan uzak durun, onun yerine doğal, fırça ile taranmış , konforlu saç dokusu yaratmaya bakın. 
 
Sienna Miller
Fotoğraf: Getty Images Turkey
 
 

 

ETİKETLER: TREND , SAÇ , SİENNA MİLLER , ALEXA CHUNG , HEİDİ KLUM , JESSİCA ALBA , ROSİE HUNTİNGTON WHİTELEY , GÜZELLİK , SAÇ TRENDİ