27 Haziran 2021

Gündüzden Geceye Elsa Hosk'tan İki Saç Önerisi

YAZI: EKİN KURBETÇİ

Elsa Hosk'un güzellik sırları takipçilerinin en çok merak ettiklerinin başında geliyor. Instagram sayfasında sık sık saç, makyaj ve bakım ipuçlarını paylaşarak bu merakı gideren süpermodel, gündüzden geceye iki favori saç modelini ve uygulamasını anlattı.

hosk-elsa-hair-beauty

Fotoğraf: @hoskelsa

Elsa'nın iki imza saç modeli var diyebiliriz.  Günlük görünümlerinde katlı kesim saçlarını hacimli bir fönle kullanmayı seven güzel yıldız, bu saç modeli için ıslak saçla ayna karşısına geçiyor. Saç diplerine şekillendirici köpük sıkan Elsa, ardından saçlarını kurutuyor ve büyük, yuvarlak bir fırça yardımıyla saçlarına fön çekiyor. Burada dikkat etmeniz gereken nokta ise saçların daha volümlü görünmesi için üst tutamları yukarı doğru fönlemek. Güzel model, saçının tamamını şekillendirdikten sonra hacim veren bir saç spreyiyle saçlarını sabitliyor.

hosk-elsa-hair-beauty

Fotoğraf: @hoskelsa

Elsa Hosk'un gece görünümleri için tercih ettiği saç modeli ise jet bitişli bir ense topuzu. Bu görünüm için başlangıç olarak saçlarına bol miktarda şekillendirici sprey sıkan Elsa, perçemlerini öne ayırarak saçların kalanını sıkı bir bitişle ense hizasında topluyor ve at kuyruğunu burgu şeklinde lastiğin altında tutturuyor. Perçemlerini ortadan ikiye ayıran Hosk, düzleştirici yardımıyla tutamları şekillendiriyor ve son bir sprey uygulamasıyla topuzunu tamamlıyor. Bu saç modelindeki jet bitiş için kullanılan spreyler oldukça önemli. Saçları aşırı sertleştirmeden sabitleyen ve elektriklenmeyi önleyen formüller tercih edilmeli.

Çiçeği burnunda anne Elsa Hosk'un pratik, hızlı ve etkileyici bu iki saç modelini ilham panonuza mutlaka ekleyin.

Elsa Hosk'un Saç, Makyaj ve Bakım Sırları

ETİKETLER: ELSA HOSK , SAÇ MODELİ , TOPUZ , FÖN