03 Nisan 2015

Güçlenerek Uzayan Saçlar

Güçlü, dökülmeyen saçlar için aslında birkaç noktaya dikkat etmek yeterli. Tüm cildinizde olduğu gibi saç deriniz de beslenmenizden ve kullandığınız bakım ürünlerinden etkileniyor. Saçlarınızı dışarıdan olduğu kadar içeriden de beslemeniz gerekiyor. Öncelikle saçınızın güçlü olması için bazı proteinlere ihtiyacı var. Kırmızı et gibi bol protein kaynağı olan besinlerde ayrıca saça güç veren demir de bulunuyor. Haftada en az bir kere tüketmek saçınızı güçlendirecektir. Cildin tümü gibi serbest radikallerle savaşan antioksidan içerikli besinler de saçın hücre yapımını hızlandırır. Örneğin yabanmersini gibi meyveler... Omega 3 içeren balık, C vitamini zengini yeşil sebzeler ve magnezyum zengini badem saçı besleyen yiyeceklerden yalnızca birkaçı.
 
 
En önemlisiyse kullandığınız ürünler. Dökülme karşıtı protein Arginine ve yoğun besleyici Nutri-Omega sayesinde kökten uca beslenen saç ihtiyacı olan gücü alarak uzuyor, dökülmesi engelleniyor. Saçlarınızı saç derisine masaj yaparak yıkamak, kan dolaşımını hılzandırdığı için daha hızlı uzamasına yardımcı oluyor. Bu yüzden her banyoda Arginine Yoğun Besleyici Şampuan ile yıkayıp saç kremiyle nemlendirdiğinizde etkisini hissedeceksiniz.
 
 
 
Ayrıca saç derisinde kan dolaşımını hızlandırmak için başka yollar da var. Billur Saatçi’yle vücudun direncini artıran ve aynı zamanda saç derisinde kan dolaşımını artırdığı için saçların uzamasına yardımcı olan yoga hareketlerini denedik. Bu hareketlerle daha güçlü saçlara sahip olmak mümkün. 
 
 
1. Parantez Duruşu 
Parantez duruşuyla saçlarðnð dış etkenlere karşı koru! Başın geriye doğru atılması ile kan akışını arttıran bu poz saçları besleyerek güçlendirir ve  saçlarınız dökülmeye karşı direnç kazanır. Tıpkı Arginine Direnç Yoğun Besleyici serisi içinde bulunan Arginine molekülünün saçlarınıza direnç kazandırarak dökülmeye karşı koruduğu gibi.
 
 
2. Rapunzel Duruşu
Bu poz, saçınıza giden kan akışını artırdığı için güçlenerek uzamasını sağlar. Aynı Arginine Direnç Yoğun Besleyici etkisi gibi!
 
 
3. Uzasana Duruşu 
Bu duruş ile saçlar geriye atıldığı için kan akışı saç kökünü besler. Arginine Direnç Yoğun Besleyici ürünündeki yoğun besleyici Nutri-Omega molekülü de saçları kökten uca besleyerek aynı etkiyi gösteriyor.
 
 
 

 

Bu bir tanıtımdır

ETİKETLER: SAÇ , YOGA , ELSEVE , L'OREAL , VİTAMİN , C VİTAMİNİ , OMEGA 3 , SAÇ TÜRLERİ , SAÇ STİLLERİ , GÜÇLÜ SAÇLAR