02 Ağustos 2016

Gösterişli Kumsal Saçının Sırrı

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

Lily Donaldson

Fotoğraf: @lilydonaldson

 Sahilleri ele geçiren kumsal dalgaları bu yaz güzellik sahnesini de fethediyor. Kaliforniyalı it-girl'lerin iklimsel koşullar nedeniyle sokağa taşıdıkları kumsal saçları bu yaz hiç olmadığı kadar etkileyici ve dikkat çekici. Sörfçü kızların dağılmış, cool saçlarının altındaki güzellik sırrını ve bombshell modellerin plajların dışına taşan havalı saç tavrını en doğru ürünlerle ele alıyoruz. 

Lily Donaldson

Fotoğraf: @hoskelsa

Konu kumsal saçı olduğunda hayal gücünüzün sınırlarını istediğiniz kadar zorlayabilirsiniz; hileli düzleştirici hamleleri, geleneksel örgü taktikleri, geceden kalma topuzlar… Ama unutmayın ki en etkili yol her zaman harikalar yaratan deniz tuzu. Deniz tuzunun saça kazandırdığı doku saçın kolayca şekle girmesini sağlıyor. Hafif dalgalara sahip olmak için sörf spreylerini uyguladıktan sonra kuru havluyla saçınıza şekil verebilir ve extra volume'ü kontrol altına alabilirsiniz. Eğer Gisele gibi büyük dalga peşindeyseniz de o zaman düşük derecede ve yoğun sıcaklıkta fön makinesi yeni eküriniz olacak. Deniz tuzu formülleriyle saça volume kazandırırken doğallığını koruyan en etkili 5 saç sprey’ini de sizler için bir ara getirdik.

Doğal deniz dalgalarını 2 dakikada elde etmek tabiki de mümkün ama cool dalgaları gecenin ihtişamıyla buluşturmak isterseniz de saç artisti Peter Gray'in Vogue'a özel paylaştığı saç hilesine göz atın. 

 

ETİKETLER: GÜZELLİK , SAÇ , PLAJ , HOW-TO , KATE HUDSON , ELSA HOSK