30 Eylül 2021

Eforsuz ve Işıltılı Saçlar: Fransız Balyajı

YAZI: EKİN KURBETÇİ

louise-verneuil-hair-french-beauty-balyage-blonde

Fotoğraf: @iamlouiseverneuil

Fransız kadınları, stil tercihleri ve güzellik hamleleriyle eforsuz ama çekici bir görünümün gizli kalmış kodlarını açık ediyor. Minimal kombinasyonlar, abartısız ve nokta atışı bir makyaj, dağınık, kendi halinde ama nasıl oluyorsa bir şekilde bakımlı görünen saçlar... Parizyen güzelliğin imza saç görünümü favoriler arasına alınmaya değer. Katlı perçemler ve joker kesimlerle pratik ve şık bir sonuç veren saç modelleri, ışıltısını ve bakımlı havasını ise Fransız balyajı denen bir teknikten alıyor.

louise-verneuil-hair-french-beauty-balyage-blonde

Fotoğraf: @sabinasocol

Her ne kadar 'eforsuz' sıfatına sahip olsa da, Fransız balyajı için deneyimli bir saç artisti şart. Cildinize göre ayarlanan doğal tonlar, bu görünümün ilk kuralı. Açık tutamlar ve koyular arasındaki mükemmel denge ise tekniğin verdiği doğal sonucu perçinliyor. Boya saça belli bir nizama sahip olmadan, serbest el uygulanıyor - ki bu noktada profesyonel bir artistin ne kadar gerekli olduğunun tekrar altını çizmek gerekir. Açık tonlar cilde ışıltı vermek için yüz çevresinde yoğunlaşırken, gölge tonları ise saça derinlik ve boyut kazandırıyor. Renkler arasındaki geçiş ise belli belirsiz ve biraz da rastgele. Bu da saça sanki öyle uzamış, doğalı buymuş gibi, yani tam da istenilen etkiyi veriyor.

louise-verneuil-hair-french-beauty-balyage-blonde

Fotoğraf: @constancearnlt

Fransız balyajın klasik röfle ve balyajdan bir diğer farkı da sizi kuaföre sık sık götürmeyecek oluşu. Köklere dokunmayan ve yumuşak bir geçiş sağlayan, koyu tonlarla saçın doğal rengini destekleyen bu teknik, saçlar uzadığında dibi gelmiş görünümden uzak kalmanızı sağlıyor. Sanki plajda biraz fazla zaman geçirmişsiniz, papatya suları ve güneşten bir öpücükle saçlarınıza doğal bir yaz ışıltısı katmışsınız etkisi veren Fransız balyajı, eforsuz ve sofistike Parizyen güzelliğine ulaşmanız için denemeniz gerekenler arasında. 

Fransız Balyajı için Parizyen It-Girl'lerden İlham Alın

 

 

ETİKETLER: SAÇ RENGİ , SARI SAÇ , DOĞAL SAÇ , SAÇ TRENDİ , FRANSIZ BALYAJI