04 Nisan 2022

Dua Lipa’nın Donatella Versace'ye Dönüşümü

YAZI: EKİN KURBETÇİ

dua-lipa-blonde-donatella-versace-hair-beauty-bondage-1992

Fotoğraf: Go Runway

Versace'nin 1992 Sonbahar/Kış defilesi, marka tarihinde ikonik bir yere sahip. Miss S&M adı verilen bu koleksiyon, tıpkı ismi gibi seksapel dozu yüksek ve o yıllara göre provokatif sayılacak parçalardan oluşuyor. 1992 Met Gala'da abisi Gianni Versace'ye bu koleksiyondan bir parçayla eşlik eden Donatella ise dönemin en çok konuşulan moda anlarından birine imza atıyor.

dua-lipa-blonde-donatella-versace-hair-beauty-bondage-1992

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Donatella Dress ya da Bondage Dress olarak anılan bu tasarım, Donatella Versace ile özdeşleşirken seneler içinde Cindy Crawford'dan Naomi Campbell'a, Kim Kardashian'dan Kaia Gerber'a kadar birçok ünlü isimle yeniden yorumlanıyor ve ikonik titrini resmileştiriyor.

dua-lipa-blonde-donatella-versace-hair-beauty-bondage-1992

Fotoğraf: Getty Images Turkey

Elbisenin son uyarlaması ise karşımıza Dua Lipa ile çıkıyor, hem de oldukça "Donatella" bir yorumla. Bondage Dress ile 2022 Grammy Ödülleri'nin kırmızı halısına adım atan Dua, sadece stil tercihiyle değil güzellik hamleleriyle de Donatella Versace'ye saygı duruşunda bulunuyor.

dua-lipa-blonde-donatella-versace-hair-beauty-bondage-1992

Fotoğraf: @chrisappleton1

Grammy Ödülleri için ters köşe bir saç dönüşümü geçiren Lipa, Donatella'nın güzellik imzası haline gelen saç rengiyle karşımıza çıkıyor. Uzun tutamlar ve soğuk platin tonu, Dua'nın içindeki Donatella'yı tam anlamıyla açığa çıkarıyor. Başarılı yıldızın dominant kırmızı dudakları ve altın renkli manikürüyse kıyafetin seksi ve dikkat çekici karakterini tamamlıyor.

Versace ve Dua Lipa, kusursuz bir iş birliğinin temsilî fotoğrafı gibi. 2021 yılında markanın global elçisi olarak açıklanan Dua, kampanya çekimleri ve kırmızı halı görünümleriyle bunu kanıtlıyor. Donatella Versace personasıyla Grammy Ödülleri'nin en çok konuşulan isimlerinden biri olan Dua Lipa'nın bir sonraki stil ve güzellik hamlesini merakla bekliyoruz.

ETİKETLER: DUA LİPA , DONATELLA VERSACE , SARI SAÇ , 2022 GRAMMY ÖDÜLLERİ