22 Aralık 2021

Daimi Favori

YAZI: ZEYNEP AKDOĞAN

dyson

Dyson, her yıl bir yenisini eklediği yaratımlarıyla bizi şaşırtmayı seviyor. Prusya mavisi ve parlak bakır renklerini kusursuzca bir araya getiren, sınırlı sayıda üretilen bu özel seri, sevdiklerine hediye vermek isteyenler için mutluluk garantili bir kısayol tuşu.

Disiplinlerarası düşünüp hareket eden Dyson, teknolojiyi sağlıkla, işlevselliği estetikle bütünleştirerek zamanın ötesine geçen yaratımlara imza atıyor. İlhamını, markanın 2016 yılında geliştirdiği otomobil projesinden alan Prusya mavisi ve bakır tonlarındaki bu özel seri de, Dyson’ın tasarım kelimesine boyut atlatan vizyoner duruşunun son göstergesi.

Prusya mavisi ve parlak bakır tonları, ilk defa Dyson elektrikli otomobilde bir araya getirilmiş. Markanın İngiltere’deki Hullavington Kampüsü’nde kurduğu renk, malzeme ve kaplama (CMF)  ühendislik ekibi, otomobil dünyasına zamansız ve lüks bir alternatif sunma hedefiyle çıkmış yola. “Teknolojimiz için sürekli kullanılan renklerin ötesinde bir arayış içindeydik” diyor kurucu baş mühendis James Dyson. “Normalde sıkıcı siyahın hâkim olduğu otomotiv endüstrisine dikkat çekici bir renk katmak istedik.” Sonuç mu? James Dyson’ın önderliğinde çalışan CMF ekibi, değerli metallerden esinle, elektrikli aracın iç dekorunda kullandığı Prusya mavisi tonda döşemeleri zengin bakır aksamlarla pekiştirerek zenginleştirmiş; otomobilin dışında da tercihini yine Prusya mavisinden yana yaparak iç ve dış yüzeylerde kusursuz bir uyum sağlamış.

dyson

Başarıyla üretilmesine rağmen 2019 sonunda ticari geçerliliği olmadığı gerekçesiyle durdurulmuş olsa da, Dyson’ın elektrikli otomobil projesinden doğan buluşlarını evinizde deneyimlemeniz mümkün. Zira aynı tonlar, bugün markanın saç bakımı kategorisine yepyeni bir soluk getiriyor. Örneğin, esnek bakır plakaları sayesinde saçın yapısını koruyarak düzleştiren Dyson Corrale kablosuz düzleştirici, yeni renkleriyle şık ve işlevsel olmanın yanında sağlığı merkeze alıyor. Üç farklı ısı seçeneği sunan ürün, pürüzsüz ve parlak düz modellerin yanı sıra bukleler, plaj dalgaları veya doğal dalgalar elde etmek için de ideal. Dyson Supersonic saç kurutma makinesi, özel seride yer alan bir diğer alternatif. Hızlı ancak odaklanmış hava akımı kullanan ergonomik tasarım, patentli Air Multiplier teknolojisiyle ısı hasarını önleyerek saçın doğal parlaklığını korumakta usta. Markanın son teknoloji harikası Dyson Airwrap saç şekillendirici ise Coanda etkisi adı verilen aerodinamik olguyu kullanarak havayı ısıyla birleştiriyor; hacimli buklelerden doğal dalgalara veya düz modellere bir kuaförün elinden çıkmışçasına profesyonel sonuçlar sağlıyor, üstelik hiçbir ısı hasarı vermeksizin.

Dyson Demo Store’lar ve Dyson.com.tr’de satışa sunulan Prusya mavisi ve parlak bakır renklerindeki özel seri, Dyson tasarımı saklama kutusu, seyahat çantası, saç açma fırçası ve
saç açma tarağıyla donanımlı bir set olarak, alanı sevindirecek şık bir hediye alternatifi.

ETİKETLER: DYSON , AİR MULTİPLİER