12 Eylül 2016

Alexander Wang’in Platin Ordusu

YAZI: E. ŞEVVAL YÜRÜTEN

Alexander Wang

Fotoğraf: Indigital

Geçen bahar Hollywood'da başlayan platin dalgası Alexander Wang'in İlkbahar/Yaz 2017 şovundan sonra önümüzdeki yaz güzellik dünyasındaki yerini garantiledi. İlkbahar/Yaz 2017 koleksiyonunda 70’ler sörf ruhuna can veren Alexander Wang, Avustralya’da doğan sörfün hikayesini yalnızca kıyafetlerle değil modellerin güzellikleriyle de anlattı. Alexandra Elizabeth, Katie Moore, Anique Yozsi, Hannah Bennet, Impy Lukkarila dahil olmak üzere Wang ordusunun 18 modeli Guido Palau’nun elinden çıkan radikal güzellik dönüşümlerine izin verdi. 70’ler sörf ve kaykay kültüründen ilham alan Wang’in kafasında feminen bir siluetten çok Avustralyalı sörfçü silueti vardı. Palau ise seksi platini maskülen kesimler ve koyu diplerle birleştirerek Wang’in zihnindekiler başarıyla gerçeğe aktardı. Dikkat çeken başka bir detay ise platin denince akla gelen beyaza kaçan saçlar yerine Palau’nun güneşte rengi sararmış, küllü ya da ballı platini yaratması oldu. Bu hareket kesinlikle temanın altında yatan ve markanın özünü oluşturan punk enerjisini olağanüstü bir incelikle yansıtıyordu.

Alexander Wang

Alexander Wang Sonbahar/Kış 2016 şovundan önce Katie Moore.

Fotoğraf: @guidopalau

Alexander Wang’in modelleri sürüklediği ilk güzellik yolculuğu tabiki de bu değildi. Geçtiğimiz senelerde birçok modelin değişimine neden olan Wang en çok da geçen sezon Katie Moore’un dramatik değişimiyle dikkat çekti. Guido Palau, Moore’un uzun saçlarını D.I.Y asimetrik-maskülen kesimle tanıştırmış, sarı rengini de elektrik kırmızısına boyayarak sansasyon etkisi yaratmıştı. Moda sahnesnin taze yüzü nev'i şahsına münhasır kesimiyle tüm ışığı üzerine toplamış yeni saçlarıyla sezonun trendlerine hükmetmişti. Moore tam 6 ay sonra yeniden Palau’nun koltuğuna oturdu ve bu kez de platin saçlarını kucakladı. Moore da dahil olmak üzere Wang’in bu dönüşüm hareketi ilk başta çoğu kızı dehşete düşürse de sonrasında modeller düşen saçlar ve değişen rengin onları özgürleştirdiğini itiraf ettiler. Alexander Wang'in polaroid yıldızlarından Kylie Jenner İlkbahar/Yaz 2017 şovunda ön sıradaki yerini alırken Kylie'nin geçen hafta boyattığı platin saçları küçük bir tesadüf mü yoksa tüm planın bir parçası mı diye sorgulamadan duramıyoruz. 

Alexander Wang 2017 İlkbahar/Yaz

ETİKETLER: ALEXANDER WANG , NEW YORK MODA HAFTASI , 2017İLKBAHARYAZ , KATİE MOORE , KYLİE JENNER , GÜZELLİK , SAÇ , PLATİN