MODA
MODA

18 Mayıs 2022

Sevgi ve Bağlılığın Sembolü

tiffany & co

Pırlantanın göz kamaştıran ışıltısının sade bir tasarımla birleştiği Tiffany&Co.’nun Tiffany® Setting tektaş yüzüğü, aşkınızın sonsuzluğunu yansıtıyor.

Yüzük, sevdiğinizle aranızda oluşturduğunuz sonsuz bağı simgeleyen en değerli semboldür. Göz alıcı ama bir o kadar da sade şekilde tasarlanmış her yüzük aşkınızın berraklığını yansıtır. 19. yüzyılın sonunda, nişan yüzüklerinin çok süslü detaylara sahip olması nedeniyle Tiffany&Co., pırlantanın ışıltısını ortaya çıkarmak için yenilikçi yollar arıyor. Aşırı ayrıntılı tasarımlarla ilgilenmeyen Charles Lewis Tiffany de buradan yola çıkarak, devrim niteliğinde bir tektaş yüzük tasarımı olan Tiffany® Setting’i tasarlıyor.

Tiffany&Co.’nun kurucusu Charles Lewis Tiffany, 1886 yılında ünlü Tiffany® Setting’i tanıttığı günden bu yana aşk ve bağlılık denildiğinde akla ilk gelen mücevher markası oluyor. Göz kamaştıran pırlantası, altı tırnaklı montürü ve bıçak sırtı yüzük koluyla çok sevilen ikonik nişan yüzüğü Tiffany® Setting, sevgi ve bağlılığın evrensel sembolü olarak aşkta sonsuzluğu yaratıyor. Tasarımında pırlantayı daha yüksekte sergileyen ilk montür tasarımı olan bu yüzüğün yuvarlak kesimli pırlantası; taşı çevreleyen altı tırnakla eşit mesafelerde kullanılıyor. Bu tırnaklar, pırlantanın hareket etmesini önlemek için tasarlanıyor ve taş üzerinde zarif bir şekilde uzanıyor. Işık, pırlantanın üst yüzeyinden engellenmeden girdiği için de hem ışıltısı hem de pırlantanın güvenliği açısından ideal bir kombinasyon yaratarak göz kamaştırıyor.

tiffany & co

Güçlü ve yalın tasarım: Charles Tiffany Setting

Tiffany® Setting’in tıpkı 20. yüzyılın başında olduğu gibi günümüzde de nişan yüzüğü dünyasındaki kalıcılığı inkar edilemez. Tiffany & Co., Mayıs 2021 tarihinde tanıttığı, erkekler için tasarlanan Charles Tiffany Setting nişan yüzüğü sayesinde de yine devrim niteliğinde bir çıkış yapıyor. Mücevher evinin adını kurucusundan alan ilk erkek nişan yüzüğü, mühürden ilhamla tektaş pırlanta montürünün içerisine yerleştirilerek tasarlanıyor. Tasarımda kullanılan güçlü formlar ve yalın konturlar, Charles Tiffany Setting’i aşkları kadar benzersiz bir pırlantaya sahip olmak isteyen erkeklerin ilk tercihi yapıyor. Tiffany® Setting ile birlikte her iki tasarım da, mücevher evinin dünyanın en iyi pırlantalarını işleme konusundaki otoritesinin ve aşkın kendisi kadar kalıcı olan mirasının en anlamlı sembollerini oluşturuyor.

Yapılan her işin doğaya verdiği zararı en az seviyeye indirebilmek, doğaya karşı bir sorumluluktur. Tiffany&Co., pırlanta izlenebilirliği konusunda mücevher sektöründe
bir ilki gerçekleştiriyor. Marka, 2019 yılından bu yana 0.18 ct ve üzeri tektaş pırlantalarının nereden çıkartıldığı ve işlendiğine dair tüm bilgileri tüketicisiyle paylaşıyor. Ayrıca göz alıcı mavi kutu ve çantalarının yüzde 100’ü çevre dostu sürdürülebilir kaynaklardan temin edilirken, en az yüzde 50’si geri dönüştürülmüş içerikten üretiliyor.

 

Video: Batuhan Kucam
Fotoğraf: Can Büyükkalkan
Moda Editörü: Tuğçe Bahçıvangil
Proje Yönetmeni: Melis Akcan
Proje Uzmanı: İpek Elbeyli
Saç: İsmail İnan
Makyaj: Meryem Perilhou
Fotoğraf Asistanları: Arda Anıl Kara, Metehan Bektaş
Moda Editörü Asistanı: Sena Seçen

ETİKETLER: TİFFANY&CO.