14 Ekim 2011

Yüzde yüz ten rengi

2011-2012 Sonbahar/Kış sezonu defilelerinde Versace, Marc Jacobs, Valentino, Alexander McQueen, Stella McCartney, Balmain ve Burberry gibi iddialı modaevlerinin bazıları podyuma tamamen nude tonlarda yapılmış makyajlar çıkardılar.

Kimi ton sür ton ten rengi farla göz çevresini belirginleştirmeyi terch ederken kimi de buğday başaklarından ilham aldıkları renk paletiyle elmacık kemiklerindeki fondöteni tamamlamayı seçmişti. Maskaraların öne çıkardığı gözlerin destekçisiyse lip-gloss ve lipstick'lerin gençlik ve canlılık hissi kattığı pudra pembe tonlardaki dudaklardı.

Alternatif tonlardan destek almadan tamamen sıfırlanmış nötral ten rengini tercih edenler için öneri ise, yüz çerçevesini belirginleştirmek. Bunun için Alexander Wang ya da Balmain gibi isimlerin seçimi kaşların kalınlaştırılmasından yana.

Bu makyajı vintage kıyafetlerle tercih etmeye ne dersiniz? Ayrıca bu sezon öne çıkan 40'lı yılların silüetleriyle birlikte de bu renk paletini kullanabilirsiniz. Duru ve yalın görünüm yüzünüzdeki doğal ifadenin daha güçlü bir şekilde ortaya çıkmasını sağlayacaktır.


Foto Galeri için tıklayın.

İlgili Başlıklar