06 Ocak 2012

YSL'den yeniler

ysl

YSL'nin makyajda yeni renk ve ürünlerini anlatmak için geçtiğimiz günlerde İstanbul'a gelen YSL Avrupa Makyaj Artisti Fred Letailleur, makyajda farklı uçlara gidebilmenin, sofistike kadına renklerle hacim kazandırmanın ayrıntılarına değiniyor. Renklerden korkmayan hatta parlak ve cesur tonları bolca kullanan YSL makyajında buram buram Paris var.  

Fred, makyaj adımlarına pürüzsüz bir cilt elde etmekle başlıyor. Bu ihtiyacı Teint Parfait fazlasıyla karşılıyor. Hatta cildinizde kapanması gereken fazla miktarda kızarıklık, iz, sivilce gibi unsurlar yoksa, Teint Parfait ile fondöten kullanmadan da rahatlıkla idare edebilirsiniz. Biz ürünleri tanımak adına bir de Teint Resist uyguluyoruz. Mat ve kadifemsi bir görüntü için kullanılan bu fondöteni sürerken fondöten fırçasından yardım almanız öneriliyor. Her kadının makyaj çantasında olması gereken tek güzellik silahıysa Touche Eclat. Rötüş yapılacak her yer, göz altına ve kapanmayan inatçı sivilcelerin üstüne.

Fred Letailleur
Fred Letailleur

Cilt hazırlandıktan sonra gözlerde duman uygulmasına geçiyoruz. Bu noktada Fred'den öğrendiğimiz çok faydalı bir ipucu var. Göze hiç bir far, kalem vs sürmeden önce, göz altına siyah kalem çekiyor. Gözü vurgulamak için alta çekilen kalemin yoğun göz makyajının son adımında 'çok fazla durması' gibi bir risk var. O yüzden önce göz kalemini çekip göz makyajını onun üzerine inşa ediyor. Mor ve fuşya tonlarında uygulanan makyajımdaki maskara, Volume Effet Faux Cils Shocking nr 5 mor. Ruj ise yeni seriden patlayan rengiyle zengin, yoğun ve çarpıcı fuşya-mor. Sephora'da uygulanan makyajı bitirirken, Fred son dokunuş için ortadan kayboluyor. Geri dönüşü elinde tuttuğu Paris havasının tamamlayıcısı YSL Parisinne parfüm. Fred sayesinde tanıştığım yeni renkleri yeni yıl cesareti kapsamında tavsiye ederim. Alıştığınız rutin renk skalasından sizi kurtaracak Rouge Pur Couture nr 39 ve Blush Radiance nr 3.

İlgili Başlıklar