14 Kasım 2014

Yılın Kadını'nın Makyaj Sırları

YAZI: GÖZDE ATAKOĞLU

Geçtiğimiz akşam gerçekleştirilen GQ Türkiye Men of the Year 2014 gecesinde ‘Yılın Kadını’ ödülünü kazanan Serenay Sarıkaya’nın kırmızı derin yırtmaçlı tuvaleti kadar  saç ve makyajı da eleştirmenlerden tam not aldı.

Makyajının arkasındaki isim, Sarıkaya’nın birçok farklı moda ve kapak çekimi makyajlarında imzası olan Ali Rıza Özdemir.

 

 

GQ MOTY ödül gecesinde, Sarıkaya'ya uyguladığı makyajın tekniklerini adım adım Özdemir‘den dinledik: 

1. Serenay’ın cildini ve göz altlarını su bazlı bir nemlendirici ile nemlendiriyorum, ardından da makyaj altı bazı sürerek, 10 dakika kadar cildin makyaj için yumuşamasını bekliyorum.

2. Kapatıcı bir fondöten yok, cildi zaten çok güzel. Sadece bej ve gold karışımı bir tonda renkli nemlendirici kullanıyorum.Ten makyajını HD etkili bir pudra ile sabitliyorum.

3. Elmacık kemiklerinin altına koyu bir kahve (Dark coffee) ile kontür yapıyorum, kemik yapısını ortaya çıkardıktan sonar gold-bronz arası bir pudra ile bu sert kontürü yumuşatıyorum.

4. Güldüğünde şişen yanak elmalarını sedefli bir ürün yardımıyla aydınlatıyorum.

5. Ödül töreninde, tüm göz kapaklarını bej rengi bir farla boyadım ardından alt ve üst kirpik diplerine siyah kalem sürdümve daha sonra üzerine kızıl kahve bir far sürerek siyahın sertliğini kırdım, anlayacağınız kalemin netliğini dağıtarak buğulu bir bakış yarattım.

6. Kirpiklerde takma kirpik yok, volüm veren bir maskarayı bolca sürdüm. Kırmızı ve gösterişli bir elbise giydiğinden, göz makyajı da iddialı olduğundan dudakları bej bir rujla renklendirip üzerine bebek pembesi gloss geçerek sadece ışıltı ve ışık verdim.

7. Göz altlarına kapatıcı sürmedim, makyjın finalinde göz altlarına sadece aydınlatıcı etkili bir ürün kullandım.

8. Serenay’ın dekoltesine de yoğun kadifemsi bir ışıltı yaratan bir vücut losyonu kullandım.

 

GQ Türkiye Men of the Year 2014 Ödül Töreni fotoğrafları için tıklayın

ETİKETLER: MAKYAJ , SERENAY SARIKAYA , GQ , MOTY