02 Ağustos 2022

Yeni Trend: Concealer "Hack"leri

YAZI: İPEK ELBEYLİ

Cildi aydınlatan, kusurları gizleyen ve gün boyu parlak mat bir görünüm için cildi saran Huda Beauty Luminous Matte #FauxFilter Concealer’ın bir kapatıcıdan çok daha fazlası olduğunu Pelin Taşkıran, Ala Tokel ve Ezgi Fındık ile keşfederek sizler için birkaç tüyo aldık.

Ufak dokunuşlarla makyajı doğru kullanmak, kendi yüzünüzü tanıyarak yapmak ortaya bambaşka sonuçlar çıkarıyor. Sadece Sephora’da satılan Huda Beauty #FauxFilter Concealer’ı yüzünüzün farklı bölgelerine farklı tekniklerle uygulayarak çeşitli amaçlarla kullanabilirsiniz. Biz de Pelin Taşkıran, Ala Tokel ve Ezgi Fındık ile üç farklı yüz tipine uygulama yaparak bir kapatıcıdan ne kadar farklı sonuç çıkabilir, sizler için deneyimledik.

pelin taşkıran

Lifting Etkisi

Son zamanlarda herkes yüzünün gergin görünmesi için farklı uygulamalar deniyor. Bunun için sadece Huda Beauty #FauxFilter Concealer kullanmak yeterli. Güzelliğiyle hayran bırakan Pelin Taşkıran, kendi cilt tonundan birkaç ton açık kapatıcı kullanarak yüzüne gergin bir görünüm kazandırıyor. Göz, burun, dudak kenarları ve elmacık kemiğine uyguladığı kapatıcıyı yukarı doğru uygulayarak lifting etkisi yaratıyor. Son olarak, renkli farla tamamladığı makyajıyla enerjisini ortaya çıkarıyor.

pelin taşkıran

Az malzemeyle çoklu kullanım

Yaptığı renkli tırnak uygulamalarıyla akıllarda yer edinen Ala Tokel, Huda Beauty #FauxFilter Concealer’ı hiç bilmediğimiz özellikleriyle kullanıyor. Cildinde sadece gizlemek istediği kusurları kapatıcı uygulayarak doğal makyaj izlenimi veriyor. Ala, likit kapatıcıyı göz alıcı cildinde bulunan birkaç noktaya uygulayarak cildini daha da etkileyici hâle getiriyor. Aldığımız ikinci tüyo ise daha az makyaj malzemesiyle ürünlere çoklu kullanım alanı yaratmak. Ala, kapatıcı ve ruju karıştırarak elde ettiği allık ile yüzüne capcanlı bir görünüm kazandırıyor.

pelin taşkıran

Fox Eye

Son olarak Ezgi Fındık, kapatıcıyı yüzünün çeşitli bölgelerine uygulayarak ortaya etkileyici sonuçlar çıkarıyor. Ezgi, kapatıcıyı ilk olarak gözünün etrafına yukarı doğru uygulayarak fox eye etkisi yaratıyor. Sonrasında ise kapatıcının yüzün her noktasında kullanılabileceğini gösteriyor. Kaşlarını ve dudak hattını belirginleştirirken, burnun çukur bölgesine uygulayarak 3 boyut efekti yaratıyor. Ayrıca elmacık kemiği ve çenesine de uyguladığı kapatıcıyla kontür uygulaması yapabileceğinizi de gösteriyor.

Huda Beauty Faux Filter Concealer, Sephora mağazalarında, Sephora App’te ve sephora.com.tr'de sizleri bekliyor.

Fotoğraf: Berat Çapin
Proje Yönetmeni: Melis Akcan
Proje Uzmanı: İpek Elbeyli
Saç: Akın Ünal
Makyaj: Sephora Türkiye, Cevahir Ogüner
Prodüksiyon: Bihter Neymen
Saç Asistanı: Hasan Güzeller

ETİKETLER: SEPHORA , HUDA BEAUTY , ALA TOKEL , EZGİ FINDIK , PELİN TAŞKIRAN