23 Mayıs 2021

Şimdi Deneyin: Arrow Liner

YAZI: EKİN KURBETÇİ

Gözleri şekillendirmek ve bakışlarınıza daha çekici bir ifade katmak için kuyruklu eyeliner vazgeçilmez bir güzellik silahı. Ancak bu görünümü kusursuz bir şekilde uygulamak için göz yapınızı iyi bilmeniz ve ona göre hareket etmeniz gerekiyor. Pürüzsüz bir hat ve doğru bir uygulama içinse ayna karşısında biraz vakit geçirmek zorundasınız.

lucy-boynton-red-carpet-kitten-liner-makeup

Fotoğraf: Getty Images Turkey

El yeteneğinize güvenmiyorsanız ya da göz yapınız bu makyaj için çok da elverişli değilse, sezonun yeni güzellik trendi aradığınız çözüm olabilir. Arrow liner, kedi gözü makyajının tüm iyi yanlarını taşıyor ancak onun kadar zorlayıcı değil ve oldukça modern bir karaktere sahip.

lucy-boynton-red-carpet-kitten-liner-makeup

Fotoğraf: @maryphillips

Gözün dış kısmından yukarı doğru uygulanan üçgen form, bu makyaj stilinin ta kendisi. Aynaya düz bir şekilde bakarak belirleyeceğiniz köşe noktaları kuyruğun işlevini yerine getirmesini, yani bakışları kaldırıp şekillendirmesini sağlıyor.

Düşük göz yapısı ve çukur göz şekilleriyle de bu liner oldukça uyumlu. Yani sürdükten sonra karşıya baktığınızda formu bozulan kuyruk problemi bu teknikle tamamen ortadan kalkıyor.

Grafik yapısıyla sezonun makyaj trendlerine de göz kırpan arrow liner, klasik görünümlere hareket katmak için birebir. Makyajınızı biraz daha farklılaştırmak ve sezonun mod yükselten havasına eşlik etmek için eyeliner'ınızı farklı renklerden de seçebilirsiniz. Bakışlar yaz güzelliğinin odak noktasındayken bu trendi ilham panonuza mutlaka ekleyin!

İnce İşçilik için Keçe Uçlu Eyeliner'lar

ETİKETLER: GÖZ MAKYAJI , KUYRUKLU EYELİNER , GÜZELLİK TRENDİ , MAKYAJ İPUCU