11 Ekim 2012

Sıkı tutunan makyaj için baz

Gereksiz masraf gibi görünen primerler, cilt mükemmelleştiriciler ya da diğer adlarıyla bazların değerini cildi pürüzsüz olmayanlar bilir. Kurumuş, akneli ya da gözenekleri çok açılmış ciltlerde fondöten veya pudra bu sıkıntıların daha da altını çizer.

Makyajda gerekli bir ön adım olan bazlardan sonra makyaj cilde daha iyi tutunur, adeta cildin üzerinde kayar. Üstelik nemlendirici gibi değildir. Kalıcıdır. Makyajın dayanmasını sağlar ayrıca sıcakta makyajın akmaması için çabalar.

Dermalogica Skin Perfect Primer SPF30; cildi nemlendirip makyajın görünümü için pürüzsüz temek hazırlıyor. Fiyatı 198 TL.

Benefit That Gal; cildi düzleştirip, daha parlak hale getiriyor. Gün içinde arada kendinizi tazelemek için de kullanabilirsiniz.

Estee Lauder Illuminating Perfecting Primer; Kusursuz makyaj için mükemmelleştirici baz. Pürüzsüz kanvas yaratmak için ideal.

Nars Pore Refining Primer; jel primer gözenekleri anında kapatıyor ve parlamayı engelliyor. Uzun kalıcı makyajlar için kullanılıyor. SPF30 korumalı.

Sephora Anti-shine Foundation Primer; cilde çabuk penetre eden ve cildi matlaştıran etki veriyor. Sekiz saatlik dayanma gücü var. Fazla sebumu da kontrol altında tutuyor.

YSL Top Secrets Flash Radiance Skincare Brush; Makyaj güzelleştirici ve makyaj bazı olarak geçiyor. Defilelerdeki hazırlık süreçlerinde eksiklii ortaya çıkmış. Sakinleştirici ve parlaklık verici etkisi var.
 

ETİKETLER: MAKYAJ , BAZ