31 Mart 2015

Sezonun Oje Trendi

YAZI: GÖZDE ATAKOĞLU

Yeni sezonun ojelerinde, gök ve gece mavisi gibi orjinal denemeler, sedefli dokular, baharın vazgeçilmezi pasteller ve pembenin cesur tonları bizimle. 
 
Chanel
Chanel yine kült olmayı başaracak renklerle karşımızda. Gri-lila Tenderly, sıcak fuşya Desirio, buzlu nil yeşili Paradisio. Genelde bu trio birbirlerinden farklı olsa da, beraberlikleri bir uyum içinde. Mesela ellerde Tenderly, ayaklarda Desirio, ya da ellerde Paradisio ayaklarda Tenderly gibi. 
 
Dolce & Gabbana
Dolce&Gabbana’nın ojelerinde sedefli dokuya sahip pastel renkler dikkat çekiyor. Oldukça zarif ve bir o kadar da iddialı etkiye sahip ojelerinden, 310 no’lu Lilac-rose,  gelin maniküründe fark yaratmak isteyenlere önerilebilir. Parlak gri-mavi  tonlu Baroque Silver oje ise bronz ten uyumuyla yaz sezonunda da en sevdiklerimizden biri olacağa benziyor.
 
 
Essie
Essie’nin bahar koleksiyonu fuşya-gri-mor, turkuaz-nil yeşili, bej ve şeftali gibi el ve ayaklar için ikili olarak düşünülmüş, birbiriyle uyumlu tonları bulunan 6 farklı renkte ojeden oluşuyor. Ojeler sedefli sezon trendinin aksine mat bir dokuya sahip.
 
 
Dior
Hem beyaz tende hem de bronz tende ayrı ayrı güzel duracak bir seriye sahip. Tatlı  somon-şeftali olan Majesty, canlı oranj-kırmızı Glory, zarif lila-pembe Lady. Dior farklı zevklere farklı renklerle karşılık veriyor. 
 
Tom Ford
Tasarımcı bizi ters köşeye yatırıyor. Serisinde ne bir pastel ton ne de pembe var. Işıltılı gece mavisi Indigo Night ve yoğun metalik yeşil Black Jade ile bahar aylarının enerjisini farklı bir şekilde yakalıyoruz. Günlük kullanım kadar gece davetler için de aklınızda bulunsun.

 

 

 

 

ETİKETLER: CHANEL , TOM FORD , DOLCE&GABBANA , ESSİE , DİOR , OJE , TREND , GÜZELLİK